Site icon GEO Polityka

Meta zidentyfikowała około 800 tysięcy postów związanych z Hamasem

Firma Meta zamiast ponad 795 tysięcy dodatków opublikowała lub określiła jako alarmujące treści, jak Wystarczające wsparcie działań palestyńskich bojowników Hamasu po inwazji na Izrael.

Poinformowało o tym RBC-Ukraina za pośrednictwem Bloomberg.

Meta oświadczyła, że ​​współpracuje z weryfikatorami faktów, którzy mówią po hebrajsku i arabsku, blokując hashtagi piosenek i monitorując inne hity po tym, jak europejski komisarz Thierry Breton pokonał dyrektora generalnego Marka Zuckerberga i zastosował inne środki społeczne mające na celu zwalczanie dezinformacji związanej z Hamasem.

Potwierdzono, że po ataku palestyńskich bojowników na Izrael niecałe kilka miesięcy temu Meta opublikowała więcej treści, tym razem za naruszenie jej polityki w języku hebrajskim i arabskim.

Firma zauważyła, że ​​Hamas, USA, UE i Wielka Brytania uznały za organizację terrorystyczną, broniąc się na wszystkich swoich platformach (Facebook Instagram, Whatsapp) i wszelkie pochwały lub wsparcie dla bojowników będą widziane.

„Zespoły ekspertów w całej naszej firmie pilnie pracowały nad monitorowaniem naszych platform, obecnie kradnąc prawa osób do nadużywania naszych programów, aby rzucić światło na ważne kwestie, które skupiały się na miejscu”, – mówi aplikacja Meta.

Inwazja Hamasu na Izrael i walka z dezinformacją

W zeszłym roku bojownicy Hamasu najechali Izrael. Smród został pobity i odebrany strażnikom, zarówno wojskowym, jak i cywilom. W odpowiedzi Jerozolima rozpoczęła operację przeciwko terrorystom. Kraj zadał niski cios Strefie Gazy.

Unia Europejska wyprzedza Elona Muska, więc możesz sprzeciwiać się Twitterowi, wchodząc na ten portal społecznościowy, aby szerzyć dezinformację na temat ataków terrorystycznych Hamasu na Izrael Tak.

Więcej szczegółów o sytuacji w Izraelu można dowiedzieć się z materiałów RBC-Ukraina.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version