Site icon GEO Polityka

Ekspert przewidział dalszy rozwój sytuacji na froncie

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazała firma Unian, podaje URA-Inform.

Ekspert ds. międzynarodowych Michaił Samus powiedział nam, czego możemy się spodziewać po działaniach bojowych na froncie. Jego zdaniem nie powinniśmy ograniczać się do tego roku, gdyż przejście na zimę zmieni charakter działań wojennych.

„Federacja Rosyjska stara się wykorzystać ostatnie możliwości przed nadejściem pory deszczowej na kierunkach Liman-Kupianski i Awdejewski, aby stworzyć warunki do przełamania frontu, do zmiany akcentów na froncie. Oznacza to zmuszenie ukraińskich dowódców do przeniesienia rezerw z południa i Bachmuta na północ i kierunek Awdejewskoje w celu zneutralizowania tych zagrożeń. Ale jak widać sukcesy Rosjan są minimalne. A to pozwala nam z optymizmem patrzeć na dalszy rozwój sytuacji” – dodał. powiedział.

Według eksperta Siły Zbrojne Ukrainy będą kontynuować działania ofensywne na kierunkach Bachmut i Melitopol, aby jeszcze bardziej przebić się przez linie obronne wroga.

„To, jak głęboko przełamana zostanie rosyjska obrona, zależy oczywiście od konkretnych działań. Zanim jednak przybędą pierwsze F-16, Siły Zbrojne Ukrainy postarają się w miarę możliwości przedrzeć się przez te linie obronne. Aby po przybyciu F-16 na front stworzyć warunki do wkroczenia w przestrzeń operacyjną i natychmiast rozpocząć operację okupacji południowych obwodów: zaporoskiego i chersońskiego”, „”; dodał Samus.

Przypomnijmy, że poprzednio donoszono, że Ukraińskie Siły Zbrojne pomyślnie posunęły się naprzód w Zaporożu: najeźdźcy zostali wyparci ze swoich pozycji przez atak czołgów.

Źródło informacji

Exit mobile version