Site icon GEO Polityka

Ukraińcy masowo narzekają na dolary w PrivatBank: bank wyjaśnił sytuację

Twitter LinkedIn VK

Ministerstwo Finansów podało tę informację, podaje URA-Inform.

Klienci Privatbanku zaczęli masowo narzekać na jakość dolarów, które otrzymują w kasach banku. Instytucja finansowa wyjaśniła, że ​​kieruje się przepisami i zasadami określonymi w dokumentach Narodowego Banku Polskiego.

W szczególności Klient otrzymuje walutę obowiązującą, czyli taką, jaką należy akceptować w kasach. Dotyczy to także waluty z niewielkimi uszkodzeniami, wyprodukowanej w 1996 roku.

&Ciekawa sytuacja ma miejsce, gdy zlecasz wypłatę gotówki z karty walutowej i kontaktują się bezpośrednio z kasą po komunikacie, że środki wpłynęły, kasjer wystawia dolara z 1996 r. lub z określonymi pieczęciami lub znakami tuszu, zapewniają, że innych nie ma, a tym bardziej nowe rachunki” – powiedział jeden z ostrza banku.

PrivatBank wyjaśnił, że emituje walutę osobom fizycznym zgodnie z aktualnymi wymogami NBU. Wszystkie banknoty nie posiadające śladów fałszerstwa lub znacznych uszkodzeń nadają się do transakcji zarówno kupna, jak i sprzedaży, bez ograniczeń co do roku emisji banknotów walut obcych i ich nominału. Podkreślali, że jeśli komuś nie podoba się stan rachunku, ma prawo odmówić jego przyjęcia.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowaliśmy o tym, jak przetrwać 15 lat bez pieniędzy: ekonomista opowiedział, jak on to robi.

Źródło informacji

Exit mobile version