Site icon GEO Polityka

Jak zmieni się wojna na Ukrainie po przybyciu Trumpa: Samus przedstawił 2 scenariusze

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazała RBC-Ukraina, podaje URA-Inform.

Zdaniem eksperta, istnieje kilka wypowiedzi, m.in. rosyjskich, które mogą uwypuklić cechy rosyjskiej strategii wobec konfliktu ukraińskiego. Na przykład minister obrony Rosji Siergiej Szojgu wyraził potrzebę wykonania wszystkich zadań „specjalnej operacji wojskowej”; do 2025 r.

Pojawiły się także wypowiedzi innych rosyjskich urzędników, które podkreślają oczekiwania, że ​​Donald Trump wygra wybory w USA. W związku z tym głównym zadaniem Rosji, jak można zrozumieć, jest utrzymanie status quo i utorowanie drogi oczekiwanemu przybyciu Trumpa.

Do tego momentu ważne jest, aby zapobiec skutecznym operacjom ofensywnym poprzez ukraińskich sił zbrojnych, a także zabezpieczenie terytoriów uznawanych za zaanektowane.

Jeśli jednak na południu Ukrainy osiągnięty zostanie znaczący sukces, a do wyzwolenia pozostanie jedynie Krym i Donbas, może to zmienić decyzję Trumpa zainteresowań i priorytetów. W takim przypadku Trump może w większym stopniu wesprzeć Ukrainę, zwłaszcza pod względem wojskowo-technicznym, dostarczając nowocześniejszą broń, która ułatwi szybką okupację Krymu i Donbasu.

Rok 2024 może zatem oznaczać okres przełomowy punkt zwrotny, w którym Trump może podjąć nieoczekiwane decyzje i aktywniej wspierać Ukrainę lub odwrotnie, zaproponować zamrożenie konfliktu i rozpoczęcie negocjacji poprzez wsparcie Rosji.

Przypomnijmy, że Federacja Rosyjska ulepszyła broń: Siły Zbrojne Ukrainy dowiedziałem się, czego agresor użyje do zbombardowania Ukrainy.

Źródło informacji

Exit mobile version