Site icon GEO Polityka

Mogli złożyć hołd od FSB. Holandia sprawdza rosyjskie taksówki Yango

W związku z tym Holandia rozpoczęła prace nad rosyjskim dodatkiem mobilnym do usługi taksówkowej Yango z możliwym przesyłaniem danych europejskich klientów FSB.

Poinformuje o tym RBC-Ukraina za pośrednictwem Bloomberga.

Taksówka Yango jest częścią rosyjskiej firmy Yandex. W pozostałych dniach skupimy się na dochodzeniach zgodnie z przepisami o ochronie danych do Unii Europejskiej.

Vlada obawiała się zagrożeń związanych z kontrowersyjną ustawą, zyskując wiarę pierwszego stopnia Jest oczywiste, że władze Federacji Rosyjskiej mają prawo dostępu do danych zebranych przez operatorów taksówek.

„Możemy potwierdzić, że wszczęliśmy dochodzenie w sprawie Yango” – powiedział przedstawiciel władz holenderskich agencja ochrony danych.

Sankcje wobec Yandex

Wcześniej Narodowa Agencja Przeciwdziałania Korupcji Ukrainy wprowadzała listę spółek zależnych Yandex przed przekazaniem kandydatów do sankcji. Okazuje się, że pracownicy Yandexu zajmują się rosyjską propagandą i ściśle współpracują z FSB, dając im dostęp do szeregu prywatnych danych bankierów.

Pisaliśmy też, że regulator chroni dane Finlandii. wysłał obronę do rosyjskiej grupy technologicznej Yandex i jej partnera Ridetech w celu przesłania specjalnych danych klientów do Rosji za pomocą programów Yandex do organizacji wycieczek Yango.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą w RBC -Ukraiński kanał w Telegramie.

Exit mobile version