Site icon GEO Polityka

Zachód przekaże Ukrainie potężną broń: okazało się, że wkrótce otrzymają ją Siły Zbrojne Ukrainy (zdjęcie)

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została przekazana przez zasoby niemieckiego Ministerstwa Obrony, podaje URA-Inform.< /p> < p>Warto zauważyć, że ostatnio w Internecie wybuchł skandal wokół odmowy przez Ukrainę kilku niemieckich Leopardów 1, które były w niezadowalającym stanie. Ten zdecydowany krok wywołał szerokie oburzenie społeczne, biorąc pod uwagę wcześniejsze obietnice Niemiec dotyczące przekazania Ukrainie ponad stu czołgów Leopard 1A5, które około dziesięć lat temu wycofano ze służby Bundeswehry.

Ponadto niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Obrona podkreśliła, że ​​wielkość tej pomocy szacowana jest na około 1 miliard euro i przeznaczona jest na ochronę infrastruktury krytycznej przed zimą oraz utrzymanie pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Czołgi Leopard 1 stają się ważnym elementem pomocy wojskowej dla Ukrainy zapewnianych przez sojuszników w ramach wzmacniania obrony przed potencjalnymi najazdami Rosji. Tydzień temu Ukraina przyjęła już pierwszą partię dziesięciu czołgów Leopard 1, które przekazały w prezencie Dania, Niemcy i Holandia.

Przypomnijmy, że na Ukrainie poruszono temat koncesji terytorialnych wobec UE Federacja Rosyjska: Kuleba powiedział, że władze tak zdecydowały.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version