Jak przetrwać 15 lat bez pieniędzy: ekonomista opowiedział, jak to robi

Twitter LinkedIn VK

Tę informację przekazało Odditycentral, podaje URA-Inform.

Początek historii

Po ukończeniu studiów ekonomicznych i sześciu latach pracy jako menedżer w firmie produkującej żywność ekologiczną w Bristolu Mark Boyle podjął decyzję o poważnej zmianie w swoim życiu. To odwrócenie losu zostało zainspirowane myśleniem o problemach globalnych i podziałach, które według niego tworzą pieniądze, wpływając na tak wiele dziedzin naszego życia, od przedsiębiorstw konsumenckich, przez rolnictwo przemysłowe, po konflikty zbrojne. Postanowił sprawdzić, czy da się żyć i istnieć bez pieniędzy.

Pierwszy krok

Mark rozpoczął swój eksperyment od sprzedaży swojej łodzi mieszkalnej i szukał alternatywnego zakwaterowania. Jego apel o znalezienie namiotu, jurty, furgonetki lub innego miejsca na nocleg spotkał się z niesamowitym odzewem życzliwych ludzi. Dobroduszna kobieta pożyczyła mu swoją starą furgonetkę.

Samochód z kolei został wysłany do gospodarstwa ekologicznego, gdzie Mark trzy dni w tygodniu pracował jako wolontariusz w zamian za miejsce do życia i możliwość rozwoju swoje własne warzywa. Otrzymał także pomoc od przyjaciela, który zbudował mu tani piec na drewno ze starej butli gazowej, dostarczył panele słoneczne i przyczepkę rowerową.

Cechy stylu życia

Jedzenie Marka było przygotowane na piecu rakietowym, zrobione z dwóch starych puszek po blasze, po czym wziął prysznic pod „prysznicem słonecznym”, używając czarnej plastikowej torby z ciepłą wodą podgrzewaną promieniami słonecznymi. Jego toaletą była skromna dziura w ziemi, przykryta drewnianą konstrukcją.

Eksperyment nie zawsze był łatwy i było wiele trudności, ale Marek nadal tak żyje. Twierdzi, że nigdy nie był szczęśliwszy i zdrowszy, dlatego w 2016 roku zrobił kolejny radykalny krok, rezygnując z nowoczesnych technologii, w tym prądu, kanalizacji, radia i Internetu, na rzecz prostszego stylu życia.

< p>Mimo wszystko, przyznaje, że nowoczesne technologie znacznie ułatwiają codzienne życie większości ludzi.

Przypomnijmy sobie, kiedy Federacja Rosyjska nie będzie w stanie prowadzić wojny z Ukrainą: analiza ukazała się w zachodnich mediach.

p>
Źródło informacji

Exit mobile version