Site icon GEO Polityka

„To poważne zagrożenie”: Ignat o irańskich rakietach balistycznych

Kiedy Rosja przejęła irańskie rakiety balistyczne, zamroziła swoje rezerwy na potrzeby własnego x air ataków dla Ukrainy Stwarza to poważne zagrożenie.

W komentarzu RBC-Ukraina stwierdził to marszałek Dowództwa Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy Jurij Ignat.

Według słów pułkownika rosyjscy bojownicy będą starali się zgromadzić amunicję rakietową do ataku IV przez terytorium Ukrainy.

„Wiemy o konsekwencjach odparcia ataków balistycznych, okupanci są próbując gromadzić rakiety i jak wciąż odbierają je Iranowi, dla Ukrainy stajemy się niebezpieczni” – mówi przedstawiciel PS.

Ignat ocenia także zagrożenie ze strony irańskich rakiet, jak mam na myśli, chociaż dokładna charakterystyka ten typ ataku nie jest znany.

“To poważne zagrożenie. Jest za wcześnie, aby mówić o tych rakietach. Jak skuteczny jest smród, a dokładnie tego nikt nie wie. Oczywiście Iran wie, że smród jest piękniejszy, ale nie jest on piękniejszy niż Iskandera, ale na 100%, że Rosja je odrzuca, ale jest to „poważny problem” – stwierdził.

Jedzenie na temat możliwego przekazania przez Iran rakiet Rosji

Na początku inwazji na dużą skalę Rosjanie Federacja pozyskała Iran do pomocy w dostawach dronów kamikadze typu Shahed, a ostatnio zaczęły pojawiać się informacje o możliwym wysłaniu przez Teheran rakiet do Moskwy.

Wcześniej analitycy z American Institute of Warfare (ISW) przyznawali, że w przekazywanie rakiet mogą być zaangażowane Rosja i Iran. Może to nastąpić po 18-tym, jeśli Teheran zaprzestanie wdrażania Rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2231, która chroni jego podobne ziemie.

Ponadto niedawno dyrektor izraelskiego wywiadu Mossadu David Barnea oświadczył, że Oprócz dronów kamikaze Shahed Iran może zamierzać przekazać Rosji rakiety krótkiego i dalekiego zasięgu.

W tej sprawie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na odprawie z Sekretarzem Generalnym ONZ Ensem Stoltenbergiem stwierdził, że fakty dotyczące sprzedaży irańskich rakiet balistycznych Rosji nadal nie są odnotowane.< /p>

Istotne jest, że przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu MOU Andrij Jusow w komentarzu dla RBC-Ukraina stwierdził że nie odnotowano jeszcze, aby strona rosyjska zabezpieczyła rakiety balistyczne produkcji irańskiej w wojnie przeciwko naszym krawędziom.

Warunki i zakończenia Przeczytaj ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą w RBC- Ukraiński kanał telegramowy.

Exit mobile version