Site icon GEO Polityka

Atak Hamasu był najgorszą porażką izraelskiego wywiadu od 50 lat – Bloomberg

Niekontrolowana inwazja Hamasu na Izrael jest uważana za jedną z największych porażek Izraela Polski wywiad podczas Jom Kippur Wojna rockowa z 1973 r.

Poinformowała o tym RBC-Ukraina za pośrednictwem Bloomberga.

Jak wynika z dowodów, atak bojowników Hamasu doprowadził do skomplikowanych operacji na lądzie i morzu, a także rakiet ataki. Trudno było nie zauważyć planowania takich działań.

Podczas gdy izraelscy urzędnicy od miesięcy mówili, że palestyńscy bojownicy przygotowują się do ataku, Bloomberg zauważa, że ​​premier Benjamin Netanjahu został złapany w ciemności. Izrael jest sojusznikiem USA, na którym spoczywa największa odpowiedzialność.

„Mniej szokujące jest to, że udało im się na to zapracować, a Izrael ani nabyte państwa nie brutalnie tego wykorzystały” – powiedział Martin Indyk, ponieważ obecne USA Ambasador w Izraelu.

Bloomberg przewidział, że inwazja Hamasu rozpoczęła się dokładnie 50 lat po tym, jak Izraelowi nie udało się uniknąć niepowstrzymanego ataku Egiptu i Syrii (wojna Jom Kippur).

Dziś w Izraelu wciąż mówią, że jest za wcześnie, aby mówić o tych, którzy popełnili błąd, ale jeśli tak się stanie, odrzucą pewne równości.

Raport potwierdza, że ​​izraelskie służby bezpieczeństwa dostrzegają znaczenie zasobów do ochrony Palestyńczyków, w tym Hamasu, na dodatkowe monitorowanie informatorów, a także technologie bezpieczeństwa.

Hamas atakuje Izrael

Wczoraj, 7 stycznia, bojownicy Hamasu ze Strefy Gazy zaatakowali Izrael. Który otrzymał liczne ataki rakietowe na terytorium Izraela.

Do wieczora siły izraelskie przejęły kontrolę nad częścią terytorium, a także przeprowadziły ataki na cele wojskowe i siedzibę Hamasu. W nocy strony wymieniły ataki rakietowe.

Już w noc Izraela słychać było wibracje. Za ataki, które miały miejsce w Libanie, wzięła na siebie odpowiedzialność Hezbollah. Siły zbrojne IDF rozpoczęły ataki na rebeliantów.

Więcej szczegółów na temat istoty konfliktu między Izraelem a Hamasem można znaleźć w instrukcjach.

Warunki i ważne informacje dotyczące wojna między Rosją a Ukrainą Przeczytaj je na kanale RBC -Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version