Site icon GEO Polityka

Sytuacja na froncie dzisiaj 7 czerwca

Sytuacja operacyjna na obu frontach na Ukrainie staje się skomplikowana. ZSU będzie kontynuować operację ofensywną na Melitopolu i bezpośrednio operację szturmową na Bachmuckiego.

RBC-Ukraina informuje o tym poprzez komunikaty do Sztabu Generalnego ZSU.

Wojny szturmowe

Docierając pomiędzy ZSU a okupantem uzyskano 50 bitew militarnych. Vorog wystrzelił 8 rakiet i 25 nalotów, wystrzeliwując 30 pocisków z wielu systemów rakietowych w stronę pozycji naszych sił zbrojnych i obszarów zaludnionych.

W nocy okupanci ponownie zaczęli strzelać rakietami w cele cywilne w porcie infrastruktura w obwodzie odeskim, a także w centralnej części miasta Mirgorod w obwodzie połtawskim.

Sytuacja na frontach

Na Wołyńskim i Polisku sytuacja operacyjna nie ulega znaczącym zmianom. Nie ujawniono znaku powstania zgrupowania ofensywnego. Znaczące jednostki Zgromadzenia Ustawodawczego Białorusi będą budować pomniki w przygranicznych regionach Ukrainy.

Na bezpośrednich liniach Siwerskiego i Słobożańskiego wróg utrzymuje obecność wojskową na terenach przygranicznych, kontynuuje ostrzeliwanie obszarów zaludnionych poza terytorium Federacji Rosyjskiej oraz zwiększa grubość zapór minowo-wibuchowych wzdłuż suwerennego kordonu Ukrainy.

Wróg spowodował nalot w rejonie osady Stepne w obwodzie sumskim. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy dotknął 15 osad, m.in. Volfine, Pisarivka, Grabovske, Porozok, obwód sumski; Udi, Pletenivka, Milove, obwód charkowski.

Na wprost Kupianskiego nasi żołnierze odparli 10 ataków wroga Sinkiwki i Iwanówki w obwodzie charkowskim. Nieprzyjaciel przeprowadził naloty na rejon osad Kupjańsk, Pietropawłowka, Kuryliwka, Piszczane obwodu charkowskiego.

Ataki artyleryjskie i moździerzowe uderzyły w ponad 10 osad, Zokremę, Kiśliwkę, Kotłyarivkę, Tabajewkę, Krokhmalne, Piszczane obwodu charkowskiego.

Na linii Limańskiej siły obronne odparły 5 ataków wroga w rejonie Makiejewki obwodu ługańskiego. Wróg przeprowadził naloty w okolicach Nowolubiwki, Biłogorivki w obwodzie ługańskim i Katerynivce, Spyrnoje w obwodzie donieckim.

W wyniku ataków artyleryjskich i moździerzowych rannych zostało ponad 10 osad, m.in. Newskie, Biłogorivka obwodu ługańskiego i Spirne, Rozdolivka obwodu donieckiego.< /p>

Na linii Bachmuckiego okupanci dokonali nalotów w pobliżu Kliszczywki i Nowego Jorku w obwodzie donieckim. Pod ostrzałem artyleryjskim i moździerzowym padli na 15 osad, Zokremę, Kliszczewkę, Andrijiwkę, Kurdyumowkę, Dachne, Pivnichne, Zalizne, obwód doniecki.

Na Awdijwskiej, której siły obronne bezpośrednio odpierały wszystkie ataki wroga Awdijiwki i Pierwomajska, obwód doniecki. Ataki artyleryjskie i moździerzowe na wroga dotknęły 10 osad, m.in. Sukha Bałka, Nowobakhmutivka, Keramik, Awdijewka, Opitne, obwód niewelski doniecki.

Na Marinskim, bezpośrednio przy pomocy wroga, Siły Obronne skutecznie odparły 12 ataków wroga w rejonach Marinki, Krasnogorivki i Nowomikhaylivki obwodu donieckiego. Wróg przeprowadził nalot w rejonie Mar'inki w obwodzie donieckim.

Pod ostrzałem okupantów znalazło się prawie 10 osiedli: Zokrema, Krasnogorivka, Mar'inka, Pobeda, Nowomikhaylivka, Antonivka , Kateryn Iwka obwód doniecki.

Na prostej Szachtarskiego, pod ciężkim ostrzałem artyleryjskim i nalotami, nasi obrońcy pokonali 8 ataków wroga w rejonie Wodyanoje w obwodzie donieckim. Wróg bezskutecznie próbował ożywić utraconą sytuację na podobnym Złotym Polu obwodu donieckiego.

Okupanci rozpoczęli ataki powietrzne w pobliżu Wołodina w obwodzie donieckim. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy dotknął 10 osad, w tym Vodyane, Vugledar, Nowoukrainka, Prechistivka, Zolota Niva, Urozhaine obwód doniecki.

W Zaporożu strażacy zarządzili nalot w obwodzie Priutnym Zaporożu. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy dotknął około 30 osad, Zokremę, Orichów, Nowodanilivkę, Robotyne, Nowoandriivkę, Mali Szczerbaki, Łobkowski obwód zaporoski.

Nad Chersoniem bezpośredni ostrzał ciężkiej artylerii i moździerzy miał miejsce w Zolota Bałka, Nechaieve, Chersoń i Sziroka Bałka, obwód Chersoń.

Vtrati voroga

Jednocześnie Siły Obronne Ukrainy będą kontynuować operację ofensywną na bezpośrednim Melitopolu, operacje ofensywne (szturmowe) na kierunku Bachmut, kontrolują straty sił okupacyjnych w sile roboczej i technologii oraz w każdym czasie wykrywają wroga na linii frontu.

Lotnictwo Sił Obronnych cieszyło się dużym zainteresowaniem. 8 ataków na tereny zawierające specjalne magazyny, sprzęt wojskowy i 5 ataków na przeciwlotnicze systemy rakietowe wroga.

Samoloty rakietowe uderzył w fortyfikacje artyleryjskie, teren, na którym znajduje się magazyn specjalny i stację walki elektronicznej wroga.

Zlochini RF

Według Sztabu Generalnego rosyjscy okupanci będą nadal umieszczać szpitale wojskowe w budynkach, w których przebywa ludność cywilna. I tak w mieście Lisiczańsk w obwodzie ługańskim rosyjskie siły okupacyjne opróżniły szpital wojskowy w bogatej kamienicy w miejscowości, w której mieszkała ludność cywilna.

Również we wsi Niżny i Sirogozy w obwodzie chersońskim okupanci przenieśli chorych cywilów ze szpitala do prywatnej budki, wydano rozkaz zwolnienia oddziałów szpitalnych w celu przyjmowania rannych żołnierzy sił okupacyjnych.

Warunki i ważne informacje o wojnie między Rosją a Ukrainą przeczytaj na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version