Site icon GEO Polityka

Izrael został zbombardowany rakietami, a bojownicy walczą dziś w Strefie Gazy

Dziesiątki rakiet wystrzelono w kierunku Izraela ze Strefy Gazi. Obecnie potwierdzają, że przejęta armia i bojownicy walczą.

Poinformuje o tym RBC-Ukraina za pośrednictwem Al Jazeera.

Ataki rakietowe miały miejsce w kilku miejscach w Gazie w pobliżu do około 06:30 na godzinę w Kijowie i był już blisko początku roku. W Tel Awiwie wyraźnie słychać było syreny alarmu wiatrowego.

TEL AVIV: Wyją syreny rakietowe Jestem w kilku częściach kraju. W Tel Awiwie słyszano wiele przechwyceń. pic.twitter.com/TGZLiQyNnS

— Hamdah Salhut (@hamdahsalhut) 7 października 2023 r.

Izraelskie agencje informacyjne donoszą o poważnych obrażeniach 70-letniej kobiety w wyniku ostrzału. Jeden z pocisków wylądował na odludziu. A w innym miejscu odłamek zranił go, odcinając 20-letniego chłopca.

TERAZ: Wiele rakiet wystrzelono ze Strefy Gazy w kierunku południowego Izraela w niespodziewanym ataku. pic.twitter.com/ATZ6Gb5w7m

— Hamdah Salhut (@hamdahsalhut) 7 października 2023 r.

Mieszkańcy Ghazi potwierdzają również wojskową budowę płotu granicznego z Izraelem w pobliżu obiektu Khan Yunis. Znaczące było również przemieszczenie wzmocnionych bojowników palestyńskich.

ŁAMANIE: Bojownicy palestyńscy przedostali się na granicę z południowym Izraelem. pic.twitter.com/knwhXEx50b

— Hamdah Salhut (@hamdahsalhut) 7 października 2023

Kancelaria Premiera Izraela Benjamina Netanjahu ogłosiła zagrożenie dla służb bezpieczeństwa w nadchodzących latach.

„Siły izraelskie nie skomentowały jeszcze sytuacji, poza tym, że ich siły wzywają do nalotów w odpowiedzi na ostrzał rakietowy, który powoduje dalsze operacje wojskowe na dużą skalę” – pisze vidannya.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version