Site icon GEO Polityka

Szef NBU przedstawił prognozę sytuacji na rynku walutowym w nadchodzących dniach

Ukraiński Bank 5 Zhovtrynya twierdzi, że lodowisko Zhbanki. Nerwowość po przejściu do reżimu kursu walutowego ujawni się w nadchodzących dniach.

RBC-Ukraina informuje o tym, prosząc o publikację szefa NBU Andrija Pisznego na Facebooku.

RBC-Ukraina informuje o tym na Facebooku.

“Sytuacje” Normalizuję na rynku międzybankowym: w drugiej połowie dnia (5 czerwca – red.) hrywna dalej traciła na wartości, a interwencje netto NBU w sprawie sprzedaży waluty miały będą niższe jak na przeciętny wiosenny dzień, aż do zmiany kursu hrywny” – napisał w.

Jego słowami NBU zainicjuje interwencję w sprawie zakupu waluty, „interweniując , a także zobowiązujący, przestawić kurs wymiany na niewłaściwą stronę. (NBU kupuje skromne długi do 10 milionów dolarów – red.)

„Jest oczywiste, że nerwowość na rynku utrzyma się w nadchodzących dniach” – dodał Pishny.

Poinformował szef NBU Chociaż sytuacja w segmencie kulinarnym nie budzi niepokoju, hrywna uległa dalszej deprecjacji. Kurs sprzedaży gotowej hrywny w niebankowych instytucjach finansowych wyniósł 4-go wieczorem 38,25 UAH/dolar, a 5-go 38,20 UAH/dolar.

Kurs wymiany

Zgadnij co, Narodowy Bank (NBU) 3 zhov cholernie ustalił reżim kursu wymiany.

Pierwszego dnia, 3 stycznia, do waluty zostanie dodana znaczna ilość pieniędzy, a NBU sprzedał znaczną ilość waluty. Jednak już 4 czerwca spadł dwukrotnie.

W związku z wynikami notowań Banku Międzybankowego oficjalny kurs dolara wzrósł o 5 kopiejek – z 36,57 hrywien za dolara do 36,62 hrywien za dolara dolara.

Exit mobile version