Site icon GEO Polityka

Na Ukrainie chcą zrezygnować z niepełnosprawności: szczegóły podało Ministerstwo Zdrowia

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podał „Ukrinform”, podaje URA-Inform. < /p>

Minister zdrowia Wiktor Laszko powiedział, że w najbliższym czasie zostanie przedstawiony projekt ustawy zmieniający metodologię orzekania o niepełnosprawności i wprowadzający ocenę utraty sprawności.

Według niego problem polega na tym, że niepełnosprawność zapewniająca świadczenia i odszkodowanie nie przywraca danej osoby do „warunków ekonomicznych”.

& 171;Nie prosiliśmy o to, czego człowiek chce, ale mówimy, że możemy to dać. To model poradziecki, z którego musimy porzucić” – stwierdził Łjaszko.

Minister zauważył, że reforma komisji ekspertów medyczno-społecznych (MSEC) została już przyjęta, więc że od 2025 r. wprowadzone zostaną inne podejścia do przeprowadzania badań i stwierdzania niepełnosprawności.

Łajko nazwał ten proces globalną reformą, która będzie wiązać się z rehabilitacją człowieka. Następnie dzięki multidyscyplinarnemu zespołowi za pomocą narzędzi elektronicznych, w tym elektronicznego MSEC, zostanie skierowany do „odpowiednich obszarów”, gdzie odzyska funkcjonalność, którą utracił na skutek kontuzji lub choroby.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, jakiej zimy powinni spodziewać się Ukraińcy: Jusow podzielił się swoją prognozą.

Źródło informacji

Exit mobile version