Site icon GEO Polityka

Największa prawa Majdanu gotowa. Janukowycz i byli siłowicy są sądzeni na Ukrainie

Zaraz od śledztwa w sprawie zastrzelenia protestujących na Majdanie Niepodległości pod Kijowem w godzinach 18–20 Luty 2014 już się zakończył. Do sądu trafiły obciążające czyny stu tysięcy prezydenta Wiktora Janukowycza i 9 byłych urzędników.

RBC-Ukraina informuje o tym w korespondencji do Biura Prokuratora Generalnego i Państwowego Biura Śledczego.

Jak powstała? Według śledztwa obecny prezydent Janukowycz za podżeganie przedstawicieli władzy agresora poprzez utworzenie zorganizowanej grupy zła „poprzez nielegalną zmianę organizacji i organizowanie wieców zachęcających do podpisania Stowarzyszenia. z ES”.

Wygląda na to, że zorganizowali oni na rzecz protestujących szereg drobnych i szczególnie poważnych przestępstw.

Według danych śledztwa do magazynu złej grupy Janukowycz otrzymał:

„W dniach 18–20 2014 r. szkodliwa grupa pod przywództwem byłego prezydenta zorganizowała zatrzymania funkcjonariuszy organów ścigania i wewnętrznego personelu wojskowego, co wiązało się z transferami stanowisk służbowych, przemocą fizyczną, pożarami itp. Amerykańska technologia i sprzęt specjalny, w tym dostarczony nielegalnie z Federacji Rosyjskiej, do użycia siły wobec demonstrantów – uzyskany od Prokuratury Generalnej.

W pierwszej połowie dnia 18-go zorganizowali siłowe rozproszenie uczestników marszu ulicznego do Rady Najwyższej, aby zachęcić do głosowania za powrotem do Konstytucji z 2004 roku.

Po obiedzie tego samego dnia , oskarżeni zorganizowali szturm na Majdan w ramach „operacji antyterrorystycznych”, a już w XX w. rozpoczęły się strzelaniny do protestujących przez oddziały szpiegowskie Berkutu. ludność cywilna i 132 funkcjonariusze organów ścigania. kwota ponad 16 mln hrywien”, – dostępne z aplikacji w Biurze Prokuratora Generalnego.

Nowości są aktualizowane…

Warunki i ważne informacje dotyczące wojna z Rosją Przeczytaj o Ukrainie na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version