Biden musi podjąć ważną decyzję w sprawie Ukrainy: Pentagon przyznał, na jaki dekret czeka

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez zasób News.Online, podaje URA-Inform.

Należy zauważyć, że informacja o możliwym przekazaniu rakiet ATACMS na Ukrainę jest przedmiotem dyskusji w Kongresie USA od kilku miesięcy, a przedstawiciele Izby Reprezentantów i Senatu nawoływali administrację Bidena do zatwierdzenia tego kroku.

W zeszłym miesiącu prezydent Biden zgodził się na przekazanie tych rakiet Ukrainie podczas wizyty prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego w Waszyngtonie.

Rakiety ATACMS mają kilka modyfikacji, w tym głowice kasetowe i konwencjonalne oraz mają zasięg od 25 do 300 km. Niektóre modyfikacje tych rakiet mogą przenosić od 300 do 950 amunicji kasetowej.

Przedstawiciel Pentagonu podkreślił, że Stany Zjednoczone już zdecydowały, które modyfikacje ATACMS zostaną przekazane Ukrainie. Ważnym aspektem transferu rakiet jest to, że można je wystrzelić z istniejących wyrzutni, których Ukraina już używa do rakiet naprowadzanych za pomocą GPS. Różnice sprowadzają się do minimalnego ponownego wyposażenia wyrzutni i prostych aktualizacji oprogramowania.

Transfer rakiet ATACMS na Ukrainę stanowi zatem ważny krok we wsparciu USA dla Ukrainy i wzmocnieniu jej zdolności obronnych.

< p>Pamiętajcie, w okupowanym Ługańsku pojawiła się data zakończenia wojny (zdjęcie, wideo).

Źródło informacji

Exit mobile version