Site icon GEO Polityka

W którym regionie Ukrainy najczęściej używa się języka rosyjskiego: władze stwierdziły, gdzie sytuacja jest godna ubolewania

Twitter LinkedIn VK

Witko-Prysyazhnyuk przekazał tę informację na odprawie Media Center Ukraine, podaje URA-Inform.

Zauważa się, że to obwód odeski ponownie wszedł w konflikt w centrum uwagi, prowadząc anty-ocenę za nieprzestrzeganie używania języka państwowego w szkołach wyższych Ukrainy.

Według Vitko-Prysyazhnyuka w bieżącym roku na Ukrainie przeprowadzono 11 kontroli państwowych związanych ze szkolnictwem wyższym, z czego pięć dotyczyło obwodu odeskiego. Ponadto wpłynęła kolejna apelacja zawierająca dowody na to, że pracownicy posługują się językiem rosyjskim z naruszeniem prawa. W ich efekcie sporządzono kilka protokołów administracyjnych.

Wyraziła także zdziwienie faktem, że na uniwersytetach w Odessie w dalszym ciągu wykładają w języku rosyjskim nauczyciele doskonale władający językiem ukraińskim, uzasadniając to obecnością na wniosek studentów.< /p>

Do dziś Odessa pozostaje stabilnym uczestnikiem anty-oceny za naruszenia przepisów językowych. Według najnowszych danych do Rzecznika Ochrony Języka Państwowego w obwodzie odeskim wpłynęło 266 skarg od obywateli związanych z naruszeniami przepisów językowych. Odwołania dotyczą różnych dziedzin, w tym obsługi, języka zasobów internetowych, a także użycia języka w reklamach i informacjach o charakterze ogólnym, takim jak znaki, ogłoszenia itp.

Przypomnijmy, że Federacja Rosyjska ma nowy plan dla Ukrainy na zimę: informator OP ujawnił, że MI6 poinformowało Zełenskiego.

Źródło informacji

Exit mobile version