Site icon GEO Polityka

UE dostosowuje formułę Zełenskiego do świata, aby zyskać więcej zachęty – Borel

Podczas nieformalnego spotkania z Kijowem szefowie spraw zagranicznych państw członkowskich UE Unia Europejska będzie omawiana ze światem ukraińska formuła, którą przedstawił w zeszłym roku prezydent Wołodymyr Zełenski.

Tak stwierdził najwyższy przedstawiciel UE ds. nowej i bezpiecznej polityki Josep Borrell, jak podał RBC- Ukraina, przesłane do Intefax-Ukraine.

Podczas głośnej konferencji prasowej z Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebim ujawniono, że na marginesie Unii Europejskiej uczestnicy będą przyglądać się także przygotowaniom żywieniowym przed nadchodzącym szczytem.

Na marginesie Unii Europejskiej jednocześnie ohm Borrell, wyrażając szacunek dla tego, co da się Zustrich po ukraińsku, stolica ma charakter nieformalny, ponieważ odbywa się poza granicami UE, a także jest ważna dla „debat politycznych na wysokim szczeblu, które nie mają na celu osiągnięcia konkretne decyzje i decyzje.”

Zustrich to „rodzaj burzy mózgów, którą musimy przeprowadzić wśród nas i jednocześnie z wami, aby podziwiać sytuację poprzez wojnę z Ukrainą, jak Unia Europejska wspiera Ukrainę i jak kontynuujemy pracę”, co czasu.

„Akceptujemy Formułę Zełenskiego dla świata, abyśmy mogli uzyskać większe wsparcie z całego świata i przygotować się do szczytu” – powiedział Borrell na odprawie z Kulebą.

Ukraińska formuła na świat

Jest prawdopodobne, że 11 czerwca 2022 r. prezydent Wołodymyr Zełenski przedstawił przywódcom krajów G7 „formułę pokojową” na poradzenie sobie z rosyjskim zagrożeniem.

Zawiera 10 punktów i zwięźle przekazuje: wsparcie obronne Ukrainy, ale także zachistowska integralność terytorialna i ukaranie rosyjskich terrorystów.

Dodam, że na kolbie sierpa prezydent Zełenski oświadczył, że Ukraina nie jest w stanie zorganizować wiosną Światowego Szczytu . Oczywiste jest, że obecne negocjacje w tym formacie chciałyby być zorganizowane na poziomie głów państw.

Rada Krajów UE w Kijowie

Dziś rozpoczyna się drugie spotkanie w stolicy Kijowa Ukraina w imię ministrów UE Z odniesień zagranicznych. To pierwsze w historii spotkanie, podczas którego urzędnicy – ​​przedstawiciele ministerstw wszystkich 27 państw członkowskich będą negocjować granice UE.

Jak się okaże, głównymi tematami bieżącego spotkania będą m.in. tę samą łaskę Ukrainy do Unii Europejskiej, demonstrację wsparcia dla naszego kraju, dostarczenie pomocy wojskowej dla obwodu zagodzkiego, a także zaostrzenie sankcji wobec Federacji Rosyjskiej.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukraina na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version