Site icon GEO Polityka

Wiele amerykańskich firm nie opuszcza Federacji Rosyjskiej: Departament Stanu wyjaśnił, dlaczego nie są karane

Twitter LinkedIn VK

Informację tę przekazał podczas odprawy spiker Departamentu Stanu USA Matthew Miller. Szczegóły podaje URA-Inform.

Miller podkreślił, że pomimo sankcji Stany Zjednoczone nie widzą konfliktu z narodem rosyjskim. Dzieje się tak dlatego, że polityka izolacyjna Rosji nie dotyczy firm zajmujących się dostawami produktów spożywczych i farmaceutycznych, które mają prawo kontynuować swoją działalność na rynku rosyjskim.

Mówiąc o sankcjach Miller podkreślił, że są one skierowanych do sektorów rosyjskiej gospodarki, które wspierają rosyjską machinę wojenną. Podkreślił, że ta polityka będzie kontynuowana.

Jednocześnie Miller wezwał każdą firmę do niezależnej oceny ryzyka związanego z pracą w Rosji, w tym operacyjnego, prawnego i reputacyjnego. Zauważył, że po inwazji Rosji na Ukrainę na pełną skalę niektóre amerykańskie firmy międzynarodowe przeprowadziły dogłębną analizę i zdecydowały, że ryzyko dla reputacji i aspekty prawne sprawiają, że ich obecność w Rosji jest nie do przyjęcia. Ponadto niektóre restrykcyjne przepisy nałożone przez Rosję również uniemożliwiły pracę niektórym firmom.

W ten sposób ponad tysiąc amerykańskich firm opuściło już rynek rosyjski, jak podał Miller.

Pamiętaj, że Ukraina wygra przedłużającą się wojnę, pod jednym warunkiem – analityk powiedział mu, czego nie należy tracić.

Źródło informacji

Exit mobile version