Site icon GEO Polityka

Asystent rodziny. Na Ukrainie pojawił się nowy zawód społeczny

Rodziny na Ukrainie mogą odrzucić „asystenta” socjalnego. Pomagamy także naszym rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

RBC-Ukraina informuje nas o tym poprzez komunikat do działu prasowego Ministerstwa Polityki Społecznej.

Orędownik ds. Minister Polityki Społecznej U Lyana Tokareva wyjaśniła, że ​​służba społeczna „Rodzina pomocnicza” przeszła już przez 264 ukraińskie ojczyzny. Inaczej mówiąc, usługa jest w fazie „pilotażowej”, a przez pozostałe kilka miesięcy będzie testowana.

Tokareva powiedziała, że ​​celem usługi jest pomoc rodzicom w odnowieniu ich pracy w dziedzinie edukacji dzieci i inne osoby opowiedzą nam o swoich potrzebach.

“Mówimy o najróżniejszych potrzebach. Na przykład w pewnym momencie ojcowie nie mogą pracować, bo dziecko wymaga szczególnej uwagi. Zadaniem pracownika socjalnego jest skupienie wokół ojczyzny szeregu rolników z zupełnie różnych sfer.Jaka jest potrzeba rehabilitacji dzieci – w sferze ochrony zdrowia „Ja. To jest np. edukacja włączająca, to te obszary powinny być objęte” – mówił orędownik ministra.

Pracownik socjalny i druhna pracuje nad najpilniejszymi problemami, pozostaje w stałym kontakcie, prowadzi regularne kontakty – przynajmniej raz na dwie dekady.

Służba powstała przy pomocy wywiadu zagranicznego, podczas gdy w Polsce i na Litwie takich pracowników socjalnych nazywa się także „asystentami ojczyzny”.

Zgadnij co, wyjaśniliśmy wcześniej, ile bogactwa naszej bogatej ojczyzny można odebrać w czasie wojny.

RBC-Ukraina ujawniła również, że od państwa można wypłacić 14 tysięcy hrywien na rzecz dzieci zdrowych .

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version