Site icon GEO Polityka

Załatać dziurę w obronie. Podolyak wyjaśnił pojawienie się „Wagnerów” w pobliżu Bachmuta

Wielu bojowników z systemem obrony powietrznej Wagner pojawiło się w pobliżu Bachmuta, tym samym blisko drzwi w obronie armii rosyjskiej.

Poinformowała o tym RBC-Ukraina, którą przekazano do Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolaka w odpowiedzi na oświadczenie robotnika zbożowego.

p>

„Czas skierować kompleks obrony powietrznej Wagnera bezpośrednio do Bachmutskiego.” Pamiętajcie: stary system obrony powietrznej Wagnera już nie działa” – głosi aplikacja.

Według Podolaka zakończyło się to natychmiastową likwidacją tłumu Jewgena Prigożyna i dowódcy Dmitrija Utkina, a także wtargnięciem na konstrukcję Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu i Szefa Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej Walerija Gierasimowa. Smród oczyścił magazyn tej organizacji.

„Dzisiaj jest zbyt wielu bojowników tej grupy terrorystycznej, którzy gdzieś poszli: do Afryki, do życia cywilno-karnego regionów Rosji – albo podpisali umowę z Ministerstwem Obrony Rosji i są gotowi dołączyć do pozostałego akordu, niewłaściwie blokując bezpośrednio rosyjską drogę na Bachmuckiego” – napisał Podolak.

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność Ministrowi Kancelarii Prezydenta Ukrainy, że efekt „medialny” w tej sprawie jest większy niż jego rzeczywiste znaczenie. Ma to na celu niepotrzebne blokowanie wiadomości o zdobyciu Kliszczewki i Andrijówki przez armię ukraińską i redukcji głównych rosyjskich formacji wojskowych w tym kierunku.W innym wywiadzie CNN z komunikatem do ukraińskiej służby wojskowej napisano, że Grupa Wagnera zatrudniła „Zawrócili w kierunku Bachmuta w obwodzie donieckim.

„ A więc „Wagner” wciąż tu jest. Zawrócili” – powiedział operator rozpoznania powietrznego samolotowi Code 9.2 w magazynie 92. brygada ZSU z pozytywnego „Gaju” do dziennikarzy.

Według słów żołnierza „szybko zmienili dowódców” i zabrali się do walki.

Były szef UB służba prasowa Połączonej Zgrupowanej Armii ZSU Illya Ivlash poinformowała, że ​​bojownicy kompleksu obrony powietrznej Wagner są obecni, a na terytorium podobne zgrupowanie wojsk. Obecnie część rekrutów zmienia kontrakty z Ministerstwem Obrony Rosji i wraca na Ukrainę z Białorusi.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegram.

Exit mobile version