Site icon GEO Polityka

Putin przygotowuje się do nowej ofensywy: wywiad nauczył się, czy należy spodziewać się aktywacji jesienią

Twitter LinkedIn VK

URA-Inform donosi o tym, powołując się na brytyjskie Ministerstwo Obrony.

Brytyjski wywiad odnotowuje, że Federacja Rosyjska zaczęła wykorzystywać jednostki nowej 15. Armii Połączonych Broni. Według rosyjskiego planu minimalnego okupanci będą starali się przejąć kontrolę nad wszystkimi terytoriami obwodów donieckiego i ługańskiego. Walki o te regiony trwają, ale wywiad uważa, że ​​Federacja Rosyjska nie będzie w najbliższym czasie podejmować prób ataków na dużą skalę.

Federacja Rosyjska nadal dysponuje siłami, które zdaniem ekspertów mogłyby stać się podstawą na nową dużą ofensywę, ale na razie Federacja Rosyjska koncentruje się głównie na powstrzymaniu kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Federacja Rosyjska wykorzystuje część rezerw 25. Armii. Wszystko wskazuje na to, że okupanci nie planują w najbliższym czasie większych ataków” – dodał. – podkreśla źródło.

Warto zaznaczyć, że stosunkowo niedługo warunki pogodowe zaczną utrudniać natarcie wojsk. Podczas złej pogody Federacja Rosyjska będzie próbowała gromadzić siły. Istnieje ryzyko, że w drugiej połowie lub późną wiosną Federacja Rosyjska spróbuje wykorzystać sprzyjającą pogodę i zgromadzone siły do ​​nowych ataków.

Przypomnijmy, że Rosja całkowicie utraciła więzi z kryptowalutą Binance: konsekwencje są znane.

Źródło informacji

Exit mobile version