Site icon GEO Polityka

W wyniku ataku na dowództwo Floty Czarnomorskiej rosyjscy generałowie zostali poważnie ranni – Budanow

W wyniku ataku na kwaterę główną Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej w okupowanym Sewastopolu zginęło co najmniej 9 żołnierzy Ib, rany opatrzono 16. Wśród nich są rosyjscy generałowie.

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Kiriło Budanow informuje RBC-Ukraina, że wysłał wiadomość do Voice of America.

Szef Głównego Zarządu Wywiadu, który był odpowiedzialny za atak na Sewastopol, konsolidację sił rosyjskich na wprost Zaporożek, Ołeksandr Romanczuk znajduje się w bardzo ważnym stanowisko.

Również, nie wiedząc o tym, jest szefem sztabu, dowódcą 200. Oddzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych Przybrzeżnej Floty Wojskowej Marynarki Wojennej Rosji, generał porucznik Oleg Tsekow.

< p > “Wciąż trwa identyfikacja szeregu rannych żołnierzy, którzy nie są pracownikami kwatery głównej. Są to wojskowi pełniący służbę, pracownicy ochrony itd.” – powiedział Budanow.

Atak na kwaterę główną Federacji Rosyjskiej pod Sewastopolem

22 maja w Sewastopolu był z góry zaplanowany atak na kwaterę główną Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej. Merezha opublikował film, który pokazał skalę zniszczeń, jakie dzieją się w armii.

W dalszej części Kierowania Łącznością Strategiczną biuro naczelnego dowódcy ZSU potwierdziło, że za atakiem stoją Ukraińcy. zaatakuj kі vіyskovі. Według ZMI na miejsce ataku rakietowego Storm Shadow wybrano Ukrainę.

Więcej szczegółów na temat ataku można znaleźć w materiale RBC-Ukraine.

Warunki i ważne informacje dot. wojnę między Rosją a Ukrainą, przeczytaj kanał i RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version