Site icon GEO Polityka

Atak rakietowy na Kijów. W wyniku ataku nastąpiła utrata energii i uszkodzenia

W godzinie ataku rakietowego na Kijów i region w czwartek o 21 vesnya, nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej tj. Tysiące ludzi zostało pozbawionych prądu.

RBC-Ukraina donosi o tym w przesłaniu do byłego dyrektora DTEK Dmitrija Sakharuka podczas teletonu.

Vin potwierdził, że o godzinie wczorajszego ataki wojenne pod Kijowem obszar ten został uszkodzony.

„Tak. Doszło do uszkodzeń granic w Kijowie i obwodzie kijowskim. W obwodzie kijowskim było blisko 3 tysiące zamieszkałych mieszkańców. W Kijowie było ich prawie tysiące. Przez lata leczyliśmy mieszkających tam mieszkańców a potem cały dzień go naprawiliśmy” – powiedział Vin.

Sugaruk przyznał, że Rosjanie zaczęli atakować sektor energetyczny Ukrainy, podobnie jak miało to miejsce jesienią i zimą ubiegłego roku. Nie wyklucza to powtórzenia ataków.

„W zasadzie jest już tak jasne, że czas zacząć. Skuteczne jest obranie za cel infrastruktury. I myślę, że będą one działać dalej” powiedział dyrektor DTEK.

Ostrzał Ukrainy na dużą skalę

Wczoraj, 21 marca, rosyjscy terroryści wystrzelili 43 rakiety w kierunku Ukrainy za pośrednictwem samolotów strategicznych. Siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły 38 z nich, a w niektórych regionach doszło do „nasilających się sił”.

Ukrenergo poinformował, że był to pierwszy atak na sektor energetyczny od końca roku. W obwodzie rówieńskim i żytomierskim nie doszło do bezpośrednich incydentów.

W Kijowie nie doszło do bezpośrednich incydentów, z wyjątkiem zniszczenia rakiet w kilku obszarach. Wygląda na to, że w wyniku ataku ucierpiało tylko kilka osób, a wiele z nich trafiło do szpitala.

Dowiedz się o całym dziedzictwie ataku wroga 21 wiosny z materiału RBC-Ukraina.

Warunki i ważne informacje Przeczytaj o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version