Site icon GEO Polityka

ZSU przeszło na kilku frontach w obwodzie donieckim: mapy bitew ISW

Ukraińskie wojsko 17 wiosny padło z poszukiwań rosyjskich okupantów Kl. ZSU wkroczyło także w rejon Awdijówki-Doniecka i przy wyjściu z Krasnogorivki.

RBC-Ukraina informuje o tym z prośbą do Instytutu Wojny Zagranicznej (ISW).

Sytuacja w obwodach charkowskim i ługańskim

Sztab Generalny Ukrainy został poinformowany, że wojska rosyjskie prowadzą działania dywersyjne w pobliżu kordonu suwerennego, aby zapobiec przerzuceniu sił ukraińskich na inne kierunki.

Sztab Generalny poinformował, że wojsko Federacji Rosyjskiej zwiększy wytrzymałość ogrodzenia minowo-wibuchowego wokół kordonu w obwodzie biłgorodskim. Rosyjski „korespondent wojskowy” potwierdził, że w pobliżu Strilechy (25 km dziennego zejścia od miasta Charków) na kordonie odbywają się okresowe działania wojskowe.

Materiał geolokalizacyjny opublikowany 17 czerwca pokazał, że dzień przed Dibrową lekko wkroczyły siły rosyjskie. Szef służby prasowej Połączonej Armii kapitan Illya Yvlash oświadczył, że okupanci próbują przegrupować się wzdłuż linii Kupańsk-Svatowe po klęsce miasta Nowogorivka.

Bitwy pod obwodem donieckim

17 kwietnia , wojsko ukraińskie zajęło Kliszczewkę (7 km dziennego podejścia od Bachmuta) i bezpośrednio w tym miejscu zaatakowało w innych miejscach.

Rosyjscy „przywódcy wojskowi” zauważyli, że siły ukraińskie zajęły Kliszczewkę i upierali się, że ZSU nie może kontrolować opuszczonej i centralnej części osady.

Na nagraniu opublikowanym 17 kwietnia widać, jak wojska ukraińskie ostrzeliwują siły rosyjskie na obrzeżach Kliszczywki i niszczą ich natarcie. Dodatkowe zdjęcia geolokalizacyjne, opublikowane 16 kwietnia, pokazują, że siły ukraińskie odniosły sukces w zejściu z Orichowa-Wasiliwki.

17 czerwca wojska rosyjskie przeprowadziły kontratak w rejonie Bachmutu, ale nie odniosły pożądanego sukcesu. Stwierdził, że siły rosyjskie atakują 52 tys. magazynów specjalnych, które zostały ostrzelane bezpośrednio na Bachmuckiego.

Sztab Generalny ZSU poinformował, że siły ukraińskie odbiły pięć rosyjskich ataków w pobliżu Kliszczywki i Białej Góry oraz rosyjskie kontrataki w pobliżu Andrijówki i Kurdyumowki.

17 czerwca siły ukraińskie rozpoczęły ataki lądowe na rejon Awdijewki-Donieck i ruszyły naprzód. Z materiału geolokalizacyjnego opublikowanego 16 czerwca wynika, że ​​Ukraińcy udali się do Krasnogorivki.

Do Sztabu Generalnego Ukrainy dotarła informacja, że ​​wojska rosyjskie prowadzą nieudane działania ofensywne w pobliżu Awdijówki, Siewiernia i Marinki. Oficer rzeczny zjednoczonego centrum przedwojennego Sił Obronnych Tawrii, pułkownik Oleksandr Sztupun, bezpośrednio stwierdził, że siły rosyjskie prowadzą obecnie od 10 do 15 szturmów na Marinkę za pomocą szwadronów karabinów zmotoryzowanych, a także szwadronów „Szturmu”. Z.”.

“Pivdennaya all”

Rosyjska dzherela, Ponadto Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej potwierdziło, że wojska ukraińskie kontynuowały ostrzał na linii Nowodonieck-Nowomajorsk, w pobliżu Staromajorska i w pobliżu Priutnego. Kilku rosyjskich żołnierzy poinformowało, że działania wojskowe w tym sektorze mają istotny charakter pozycyjny.

Do Sztabu Generalnego Ukrainy dotarła informacja, że ​​wojska rosyjskie prowadzą nieudane działania ofensywne w pobliżu Nowodarówki i Równopola.

Rosyjski „korespondent wojskowy” potwierdził, że wojsko rosyjskie zbliża się bezpośrednio w stronę Urozhaynoye. Jeden z rosyjskich blogerów wojskowych zauważył, że batalion „Wostok” i formacja „Kaskada” z „DPR” broniły się przed ukraińskimi atakami w tym kierunku.

Ukraińscy wojskowi poinformowali, że ZSU kontynuowało działania ofensywne w kierunku Melitopola i odniosło sukces na nieustalonych obszarach.

Rosyjscy „przywódcy wojskowi” potwierdzili, że na linii Robotin-Wierbow toczą się ważne bitwy, patrząc bezpośrednio na Nowopropowkę.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że rosyjskie PPO zniszczyło prawie wszyscy Ukraińcy Jeny unoszą się nad ziemią Przypływ i odpływ brzegów Krymu przypada na początek 17 kwietnia.

Rosyjski „korespondent wojskowy” potwierdził, że Ukraina wystrzeliła na Krym sześć bezzałogowych statków powietrznych, że rosyjski kompleks obrony powietrznej „Niedźwiedzie” wykrył drony, a 31. dywizja PPO zestrzeliła trzy UAV w pobliżu Portovy Misu Tarkhankut.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version