Site icon GEO Polityka

NATO zatrudniło nowego szefa komitetu wojskowego. Złożył Pan oświadczenie w sprawie wspierania Ukrainy

Ministrowie obrony państw członkowskich NATO przedłużyli mandat obecnego szefa Komitetu Wojskowego admirała Roba Bauera na sześć miesięcy, a także wybrał na swojego dowódcę naczelnego dowódcę obrony Włoch, admirała Giuseppe Cavo Dragone.

RBC-Ukraina informuje o tym w komunikacie do służb prasowych NATO.

Vidpovidni r Obecni szefowie departamentów obrony NATO zostali pochwaleni 16 środy na posiedzeniu Komitetu Wojskowego w Oslo.

Podkreślili także potrzebę ofensywy bezpieczeństwa „w niestabilnej sytuacji w sektorze bezpieczeństwa i uzyskania jak największego wpływu obrony zbiorowej na Sojusz w godzinach zimnej wojny”.

Admirał Drago nie za kulisami wyborów, deklarując, że NATO może „promować swoje odnowione wsparcie dla Ukrainy, „tej zjadliwości problemów, które „pojawiają się w skali międzynarodowej”.

W swoim oświadczeniu Bauer ogłosił zamiar uczynienia wszystkiego, co możliwe, aby „w dalszym ciągu jednoczyć się każdego dnia, każdego dnia, każdego dnia, każdego dnia, każdego kraju, dużego i małego, w ramach naszego Sojuszu”, a także „aktywnie zachęcać powiązania z partnerami Sojuszu.” WTEDY na całym świecie.”

Komunikat zawiera także informacje o osobach, które zdecydowały się pozwolić admirałowi Dragonie na sprawowanie funkcji Ministra Obrony Włoch do jesieni pozostawia w 2024 r.

Czym zajmuje się szef komitetu wojskowego? NATO

Szef Komitetu Wojskowego Sojuszu Wschodnioatlantyckiego reprezentuje, na zasadzie konsensusu, poglądy wszystkich Szefów Obrony NATO ( CHOD) jako główny doradca wojskowy Sekretarza Generalnego Atlantyku na rzecz innych wyższych organów NATO.

Prowadzi także codzienne dyskusje z Komitetem Wojskowym, wysłuchując myśli i pracując nad pogodzeniem różnych stanowisk narodowych i różnic politycznych z powodami, z których każdy może skorzystać.

Przywództwo NATO

Jest oczywiste, że NATO zostało zdewastowany od 2014 roku Stoltenberg. To odnowienie zakończy się prawdopodobnie 30 czerwca 2022 r., ale wiosną 2022 r., w związku z inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę na dużą skalę, będą nadal mieszkać nad rzeką.

Stoltenberg stwierdził że nie będzie zabiegał o przedłużenie kontraktu. Wszyscy członkowie NATO poprosili go, aby chwilę zaczekał, gdy nie udało się osiągnąć konsensusu w sprawie napastnika.

4 dni temu członkowie NATO w Wilnie podjęli decyzję o przedłużeniu jego mandatu Sekretarza Generalnego na resztę kadencji rok – do 1 czerwca 2024 r. Po mianowaniu Stoltenberga po zakończeniu 2024 r. jego nominacja na stanowisko Sekretarza Generalnego NATO nie będzie już trwała.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version