Site icon GEO Polityka

Kanada widzi ponad 24 miliony dolarów na systemy oprogramowania dla Ukrainy

Kanadyjski minister obrony Bill Blair głosował za 33 milionami dolarów kanadyjskich (ponad 24 miliony dolarów w USA) na zakup systemów obrony przeciwlotniczej dla Ukrainy.

Poinformuje o tym RBC-Ukraine w oświadczeniu dla The Guardian.

Według słów kanadyjskiego ministra jest to ważne jest ukierunkowanie partnerstwa z Wielką Brytanią, która kupuje nieruchomości pod ukraińskie rakiety przeciwlotnicze, aby pomóc Ukrainie w odpieraniu ataków rosyjskich rakiet i dronów.

Partnerstwo, które obejmuje także Stany Zjednoczone, Holandię i Dania planuje dodać setki rakiet przeciwlotniczych krótkiego i średniego zasięgu.

Według Blaira wkład ten stanowi częściowo pomoc wojskową dla rządu w Kijowie w wysokości 500 milionów dolarów kanadyjskich , jak premier Kanady Justin Trudeau głosował za tym mrocznym losem.

Pomoc wojskowa dla ID of Canada

Od rosyjskiej inwazji na Ukrainę w trudnym roku 2022 Kanada odnotowała w sumie ponad 8 miliardów dolarów kanadyjskich pomocy, w tym około 1,8 miliarda dolarów kanadyjskich na pomoc. Zokrema w Kanadzie przekazała armii ukraińskiej część swoich czołgów Leopard 2.

Kanada szkoli także ukraińskie siły zbrojne w ramach operacji UNIFIER. Zokrema, kanadyjscy specjaliści zrekrutowali ukraińskich medyków bojowych i od 2015 roku smrodem objęto 37 tys. ukraińskiego personelu wojskowego.

Ponadto Kanada przekazała ukraińskiej armii wozy opancerzone Senator. , a także stała się koalicją mocarstw utworzoną na początku Ukraińców na Vinishchuvach F-16.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version