Site icon GEO Polityka

ZSU na Tawrijskim sprzedało bezpośrednio za łupy około 20 jednostek sprzętu wroga

Ukraińskie wojsko na Tawrijskim będzie bezpośrednio nadal zaopatrywać rosyjskich zagarbników ze znacznymi stratami w sile roboczej i technologii. Tym samym w ciągu ostatnich kilku lat na tym froncie zlikwidowano szereg pojazdów opancerzonych, systemów artyleryjskich i bezzałogowych okupantów.

RBC-Ukraina informuje o tym na kanale Telegram dowódcy operacji operacyjno-strategicznej Wanna grupowa „Tawriya” – Oleksandr Tarnawski.

Oficer zauważył, że oddziały artylerii Sił Obronnych Tauru ukradły z pożaru na tym obszarze 791 wulkanów.

„Co do reszty z łupu złożono u wroga 196 osibów (bezpowrotnie i – 57, rannych – 138)” – potwierdził liczbę żołnierzy.

Wróg wydał 19 jednostek sprzętu wojskowego, a on sam:< /p>

W tym samym czasie w poprzednim okresie wojennym Federacja Rosyjska zaatakowała pozycje ukraińskich sił zbrojnych na Tavrii skierował 15 razy i przeprowadził 535 ataków, powodując 15 nalotów.

Inwestycje RosArmy na Ukrainie

To dobry pomysł, że według danych Sztabu Generalnego ZSU obóz rozpocznie się rano 16 wiosny w wojnach ukraińskich zginęło ostatnio 350 rosyjskich terrorystów. W ten sposób w podejrzanych wydatkach okupantów na początku zakrojonej na szeroką skalę inwazji na Ukrainę zgromadziło się już 271 790 żołnierzy.

Wcześniej informuje dowódca operacyjno-strategicznego zgrupowania wojskowego „Tawria” Tarnawski , który jest na Byku. Nasi wojskowi bezpośrednio podczas poprzedniego dowodzenia żniwami ugasili 1119 pożarów, nabyli 25 jednostek sprzętu wojskowego.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegram.

Exit mobile version