Site icon GEO Polityka

Gabinet Ministrów przedłożył Radzie projekt budżetu na 2024 rok

Gabinet Ministrów Ukrainy przedstawił Radzie Najwyższej projekt budżetu państwa na rok 2024 ік .

RBC-Ukraina informuje o tym parlament na swojej stronie internetowej.

Tekst projektu ustawy wraz z notą wyjaśniającą pojawił się na stronie internetowej parlamentu. Wcześniej informowano, że budżet na 2024 rok będzie obejmował 1 bilion 685 miliardów hrywien na bezpieczeństwo i obronę oraz ewentualnie 500 miliardów hrywien na sferę społeczną.

Jak stwierdził premier Denis Shmigal, rząd ma uznano 5 priorytetów bezpośrednio do budżetu państwa na nadchodzącą rzekę.

Z całym szacunkiem, taka jest procedura, po rejestracji na spotkaniu mogą być należne podatki. Po zatwierdzeniu dokumentu przez deputowanych ludu Gabinet Ministrów w ciągu siedmiu dni przedstawi projekt i zatwierdzi zmiany.

Jeśli z radością przyjmiesz go przed zapoznaniem się z nim, przygotowania rozpoczną się przed pierwszym czytaniem. W godzinie, w której można zgłaszać propozycje zmian w budżecie. Ponadto Izba Rakhunka może przeprowadzić analizę projektu do 1 czerwca.

Pierwsze czytanie budżetu może odbyć się do 20 czerwca. Chwalone rozporządzenia budżetowe mogą zostać zatwierdzone przez Radę Ministrów w ramach przygotowań do kolejnego czytania.

Do czasu kolejnego czytania potwierdzona zostanie łączna wysokość deficytu (nadwyżki), maksymalny budżet, łączna kwota dochodów i wydatków, wysokość płacy minimalnej, koszty utrzymania i niski poziom innych wskaźników . Pozostałe statystyki projektu, które nie zostaną przyjęte od innego czytelnika, zostaną przeniesione do trzeciego.

Ustawa o budżecie państwa na rok 2024 może otrzymać aż 1 miesiąc pochwały.

Główne dane dotyczące budżetu:

Budżet obronny < p>Wydaje się, że Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski już wcześniej stwierdził, że głównym priorytetem w budżecie państwa na 2024 rok jest finansowanie obronności i bezpieczeństwa kraju.

Zokrema, Prezydent RP Kazachstan wezwał do produkcji nowych produktów dronów na Ukrainie.< /p>

Z dokumentu wynika, że ​​siły ofensywne planują wydać na obronność Ukrainy ponad 1,5 biliona hrywien. Za 7 razy, maksymalnie do 56 miliardów hrywien, zostanie zwiększone finansowanie rozwoju krajowego kompleksu obronno-przemysłowego. Kolejne 48 miliardów hrywien przeznaczono na zakup dronów.

Na wsparcie weteranów trafi dwa razy więcej pieniędzy, ale w 2023 roku – 14,3 miliarda hrywien.

Minimalne wynagrodzenie

Obecnie głowa państwa powierzając szefowi zastępcy Denisowi Szmigalowi przygotuje podstawę do budżetu na 2024 rok w celu podwyższenia płacy minimalnej.

Budżet przełożył, że płaca minimalna na Ukrainie wzrośnie do 7 100 hrywien w I kwartale i do 8 000 hrywien w I kwartale.

Indeksacja emerytur

Według prezydenta nastąpi przeniesienie budżetu i indeksacja emerytur. Planowali dalszy los.

Varto szanuje fakt, że już 5 czerwca Premier obiecał, że projekt budżetu zostanie złożony do 15 czerwca.

Warunki i ważne informacja o Przeczytaj wojnę między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version