Site icon GEO Polityka

Czarna owca przyniosła szalone pieniądze: za ile sprzedał się sweter księżnej Diany?

Czerwony sweter w owce należący do zmarłej księżnej Diany został sprzedany w Sotheby's w Nowym Jorku za rekordową kwotę 1,14 miliona dolarów – podaje CNN. Sweter ma bardzo ciekawy nadruk: jest usiany wizerunkami białych owiec, a pośrodku znajduje się jedna czarna – mówi WomanEL

Diana Spencer w swetrze marki Warm&Wonderful. Źródło: CNN

Początkowo organizatorzy aukcji szacowali kwotę na 50–80 tys. dolarów. Poprzednia aukcja rozpoczęła się 31 sierpnia. Do ostatnich minut aukcji maksymalna oferta nie przekroczyła 200 tys. dolarów. Jednak w ostatnich minutach anonimowy nabywca zaoferował niesamowitą kwotę i kupił wełniany sweter księżniczki.

Tangerine winyl: Sia ogłosiła swój pierwszy album w osiem lat Wiadomość o romansie Britney Spears z kryminalistą

Sweter z Warm & Cudowny strój noszony przez Dianę Spencer na meczu polo w 1981 roku. W marcu tego roku Sally Muir i Joanna Osborne znalazły na strychu pierwszy sweter Diany. Znajdowała się w małym pudełku obok bawełnianego koca.

Najdroższa rzecz, jaką Lady Di kiedykolwiek sprzedała na aukcji. Źródło: CNN Czarna Owca zarobiła szalone pieniądze

To była jedna z pierwszych prac zaprojektowanych przez Sally i Joannę dla marki dzianin Warm & Wspaniały. To właśnie to wyjście uczyniło ich markę kultową, a dziś stała się najdroższą rzeczą, jaką Lady Di kiedykolwiek sprzedała na aukcji.

Dowiedz się tutaj o modach noszonych przez księżną Dianę na rok 2023.

>
Źródło informacji

Exit mobile version