Site icon GEO Polityka

Duma Państwowa rozumie, że ZSU będzie w stanie pokonać Starlink

Szef Departamentu Stanu USA Anthony Blinken stwierdził, że łącze satelitarne Elona Muska Starlink jest żywy, jesteś ważnym narzędziem dla Ukrainy.

RBC-Ukraina informuje o tym w wiadomościach dla Bloomberga.

Urzędnikiem departamentu rządu USA był z przyjemnością komentuję potwierdzoną przez Muska informację o tym, że założyciel SpaceX poprosił Ukrainę o aktywację Starlink na okupowanym przez Rosję Krymie, aby pomóc w ataku na rosyjską flotę.

Natomista Blinken zauważył, że Starlink będzie ważne narzędzie dla Ukraińców, jeden po drugim mogli poczuć smród, a zwłaszcza dla wojska w wysiłkach zmierzających do zajęcia całego terytorium Ukrainy.

„Jesteśmy pewni i świadomi, że ta technologia nie będzie już dostępna Ukraińcom” – powiedział sekretarz stanu USA.

Starlink na Ukrainie

Według innych danych nasz kraj zabrał od początku wojny 42 tys. terminali satelitarnych Starlink, które przekazała SpaceX i partnerzy Ukrainy .

7 czerwca CNN opublikowało fragment książki o Elonie Musku, w którym zawarto atak Zrivem na rosyjską flotę. Miliarder potajemnie rozkazał zwrócić się przeciwko Starlinkowi nad Krimem, aby zapobiec atakowi na statki kraju agresora.

Co roku sam Elon Musk oświadczył, że nie postawił takiego zadania swoim jelonkom, a nie sprzedawał tam fragmentów Starlink. Szef GUR Kiriło Budanow potwierdził, że Internet satelitarny od dłuższego czasu nie obsługuje Krymu.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version