Site icon GEO Polityka

Ukraińcom grożą wysokie kary. Kto będzie musiał za co zapłacić?

Kary za handel bez bankomatów powrócą od I kwartału 2023 roku. Ukraińcy wyprzedzają konkurencję, że będą wielcy.

RBC-Ukraina ujawnia, komu grożą kary i ile będą musieli zapłacić.

Kary zostaną odwrócone

W tym roku , szef komisji finansowej Sądu Najwyższego, Danilo Getmantsev, domyślił się o kolei Jenny grzywny, związane z początkiem inwazji na Rosję na dużą skalę. Zabrania się tego podmiotom, które działają bez rejestratorów operacji handlowych (RPO).

“Chcę zająć się handlem przed instalacją kas fiskalnych. W pierwszym kwartale zostaną wprowadzone wysokie kary za niezamontowanie tych maszyn” – powiedział.

Vin powiedział również, że istnieją plany zrewiduj działalność widoczność kas fiskalnych została już zaktualizowana. Co więcej, jesteśmy całkowicie zobowiązani.

Kto przegrał odwrócenia

Za słowami Getmantsewa, odwrócenia stoją wśród śpiewających grup. Zokrema sprzedających:

Ponadto planowej weryfikacji podlegają instytucje bankowe i finansowe, a także przedsiębiorstwa rządowe.

„Za kilka dni zostanie przyjęty plan weryfikacji podatkowej. I do końca dnia, wszystkie przedsiębiorstwa zostaną sprawdzone” – przed zastępcą ny.

Ile trzeba będzie zapłacić

Gdy organy podatkowe stwierdzą, że wymienione kategorie nie dokonują ogólnych transakcji za pośrednictwem bankomatów, sankcje finansowe pozostanie na swoim miejscu. A jego rozmiar musi znajdować się poniżej torby, która przeszła „za kasą”.

I wina

Kary za pracę bez kas fiskalnych nie będą dotyczyć firm znajdujących się na terytoriach pierwszej linii frontu. Nie ma jednak obaw co do handlu wyrobami akcyzowymi.

Dlaczego nakładane są kary

Rada Najwyższa pochwaliła ustawę nr 8401, która wprowadza zmiany w Ordynacji podatkowej. Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał na wiele lat.

Zgodnie z dokumentem od 1 września 2023 roku obniżono stawkę podatku i wznowiono weryfikację dostawców.

Zokrema obniżono stawkę podatku w wysokości 2%. Poszczególnym pracownikom umożliwiono samodzielne przejście do systemu zasilania. Natomiast nowi przedsiębiorcy indywidualni, którzy zostali zarejestrowani w 2022 r., zostali automatycznie przeniesieni do jednego podatku według stawki 5%.

Ponadto obie grupy osób miały obowiązek ponownie zapłacić jeden podatek, a płacić kary za naruszenie przepisów podatkowych, które również zostały odcięte.

Znaczące jest, że uchylenie przedwojennych podatków, kar finansowych i ponowna weryfikacja jest jednym ze strukturalnych latarni, przeniesieniem korzyści z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w sprawie programu finansowania na kwotę 15,6 miliarda dolarów.

Kto potrzebuje kasy fiskalnej, a kto nie, kasy fiskalne Vikoristannya są obowiązkowe dla prywatnych przedsiębiorców w grupach II, III i IV uproszczonego systemu zasilania i standardowego systemu zasilania. Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności i wysokości dochodów.

FOP z grupy I nie mają obowiązku rejestrowania rejestrów transakcji działowych.

Ważne wyjaśnienie. Główną ideą legislacji jest rejestracja kasy fiskalnej w organie regulacyjnym.

Państwowa Służba Podatkowa promuje korzystanie z bezpłatnych programów PPO, które są instalowane na smartfonach i tabletach z systemem iOS i Systemy operacyjne Android. Ich aktualizacja i konserwacja nie będzie wymagała nakładów specjalnych umiejętności.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version