Site icon GEO Polityka

Sam projekt deklaracji G20 nie kryje żadnych tajemnic w związku z wojną na Ukrainie – Reuters

Uczestnicy G20 nie byli jeszcze w stanie dostrzec różnic w sformułowaniu klauzuli deklarację, co jest źródłem rosyjskiej inwazji na Ukrainę na dużą skalę.

Poinformuje o tym RBC-Ukraine za pośrednictwem Reuters.

38 Projekt -page zyskał powszechną aprobatę wśród członków G20, akapit „Sytuacja geopolityczna” pozostawiono pusty, ponieważ ukończono 75 innych akapitów, które dotyczyły zmian klimatycznych, kryptowalut i reform w bogatych bankach.

Jednym z głównych powodów, według Reutersa, jest to, że pełna deklaracja może nie być dzisiaj dostępna. Istnieje jednak opcja, że ​​zostaną wskazane stanowiska wszystkich członków wraz z ich dobrymi i złymi zmianami.

„Możemy wykorzystać różnice i złożyć tajne oświadczenie w sprawie winnych pokoju i błogosławieństw naszej matki na tym świecie, abyśmy wszyscy mogli się dogadać” – powiedział inny Dzherelo Vidannya .

Inny wysoki rangą członek jednego z krajów „dwudziestki” stwierdził, że punkty sprzed wojny z Ukrainą były przez te kraje faworyzowane w kierunku Federacji Rosyjskiej w swojej ocenie. Innymi słowy, Rosja ma niewielką zdolność akceptowania poglądów obcych krajów i uwzględniania swojego nieszczęścia w ramach oświadczenia.

„Rosja w dalszym ciągu blokuje kompromis akceptowalny dla wszystkich innych” – powiedział.

U Co jakiś czas Indie będą musiały zastosować się do oświadczenia szefa, co oznaczałoby, że G20 po raz pierwszy od 20 lat szczytów nie otrzyma deklaracji.

Szczyt G20

Szczyt w New Delhi odbędzie się w poniedziałek o 9-10. Ukraina nie znalazła się na liście tych, o które prosił sam kraj. Zdaniem organizatorów taka forma nie jest odpowiednia do rozmów o kwestiach bezpieczeństwa.

Nie będzie tam także rosyjskiego dyktatora Wołodymyra Putina i chińskiego przywódcy Xi Jinpinga. Według ZMI prezydent USA Joe Biden przyspiesza, aby przekonać więcej krajów na stronę Ameryki.

A w tym tygodniu możesz przyspieszyć, aby zaktywizować swoją pracę z krajami tzw. zwany Światowym Dniem za pośrednictwem naszych partnerów na wysokim szczeblu afrykańskich przywódców.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version