Site icon GEO Polityka

ZSU skutecznie i niezawodnie zamontuje amunicję kasetową, – Pentagon

Departament Obrony USA ocenia udział bojowników Sił Obronnych Ukrainy w walce z Rosyjscy okupanci amunicji kasetowej, przekazanej przez stronę amerykańską w ramach pomocy wojskowej, uznali za skuteczną i niezawodną.

Tak stwierdziła przedstawicielka Pentagonu Sabrina Singh, jak przekazała na odprawie RBC-Ukraina.< /p>

A więc miałem na myśli amerykańskich urzędników. Jest to preferowane podejście ukraińskich sił zbrojnych do rozmieszczania tego typu jednostek pancernych na polu bitwy.

„Z punktu widzenia ostrożności w związku z zapachem amunicji kasetowej w niektórych miejscach, szanujemy, że jest ona skuteczna i oczywista” – powiedział Singh.

Również przedstawiciel Departamentu Obrony USA powiedział niestety gu, co żołnierze ZSU zmyli, aby ocenić możliwości takich rakiet dalekiego zasięgu, jak Storm Shadow, a także ich odpowiedniki, które wcześniej przekazały Ukrainie jej sojusznicy i kraje partnerskie.

< p>W takim przypadku przedstawiciel Pentagonu nie powiedział nic na temat potencjalnej dostawy rakiet ATACMS Sił Obronnych USA.

Pentagon zgodził się także co do przebiegu kontrataku ZSU. Zatem według Singha Stany są podekscytowane faktem, że ukraińscy bojownicy „osiągnęli ogromny postęp” w tej kampanii.

Amunicja kasetowa ze Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy

Wiecie co, Stany przekazały Ukrainie amunicję kasetową. Waszyngton zauważył, że obecnie występują poważne problemy z dostawami pocisków artyleryjskich.

Wcześniej prezydent USA Joe Biden powiedział, że taka amunicja pomoże ukraińskiej armii kontynuować kontrofensywę. Również amerykańskie media podały, że Stany Zjednoczone planują zaopatrzyć Ukrainę w amunicję kasetową dla artylerii rakietowej.

Istotne jest, że Federacja Rosyjska wcześniej używała amunicji kasetowej jako linii obrony Nya, więc do ostrzeliwania ludności cywilnej populacji Ukrainy.

< p>Niedawno dziennik „The New York Time” doniósł, że Stany Zjednoczone planują wysłać na Ukrainę więcej amunicji kasetowej – co może nastąpić już wkrótce.

Warunki i ważne informacje dotyczące o wojnie między Rosją a Ukrainą – czytamy na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.< /p>

Exit mobile version