Site icon GEO Polityka

Dziesiątki osób zostało rannych, wiele zginęło. Co wiesz o ostrzale Kostyantyniwki?

Rosyjscy terroryści przeprowadzili atak rakietowy na Rynek Centralny w Kostyantynowcach w obwodzie donieckim tj. Liczba ofiar wciąż rośnie.

O ogniu rakietowym rosyjskich terrorystów w Kostyantynówce – w materiałach RBC-Ukraina.

Jak stverdzhuyut „Wiadomości z Donbasu”, okupanci Ymovirno zostali trafieni rakietami S-300. Po ostrzale linii kolejowej zaczęło się rozpowszechniać wideo z miesiąca „prilota”, a korespondent „Radia Liberty”, który był na miejscu, podał, że po ostrzale zginęło około 16 osób.

Informację o strajku Ishe potwierdził premier -minister Denis Shmihal. Kryje się za tymi słowami, w wyniku strajku 16 osób zginęło, a 20 zostało rannych. Zokrema wśród zabitych i dziecko. Narazi o misji kontynuowanej praktyka służby. zlokalizowana.

< p>„Rosyjscy wojownicy to terroryści, którym nie można wybaczyć i uspokoić się. Za wszystko, co przyjdzie, otrzymacie godziwą zapłatę” – dodaje Szmigal. Według odniesienia Igora Klimenoka liczba ofiar wzrosła do 28 przypadków. W wyniku uderzenia rosyjskiego zniszczonych zostało około 30 pawilonów handlowych.

Nieludzie na pełną skalę

Prezydent Wołodymyr Zełenski zareagował na strajk w Kostyantynowcach. Przywódca kraju pozwał nas, którzy próbują „spłaszczyć wzrok na rzeczywistość” i nadal trzymać się prawicy wraz z rosyjskimi terrorystami.

„Jeśli świat nadal ma matkę na prawicy, taką jak Rosjanka, oznacza to spłaszczenie wzroku na rzeczywistość. Bezczelność zła. Pycha podłości. Nie-człowiek na wielką skalę” – napisał Wołodymyr Zełenski.

Rosely prowadził śledztwo

Jak pisze doniecka prokuratura regionalna, atak Rosjan nastąpił blisko godziny 14:00. Było wiele dochodzeń przygotowawczych w postępowaniu karnym za fakt naruszenia prawa i naruszenia prawa.

Stojąc o godzinie 16:00 około 31 osób ucierpiała. Ofiary zostały ranne o różnym stopniu ciężkości i mają nadzieję na otrzymanie niezbędnej pomocy medycznej.

„Za linią frontu zniszczono 20 sklepów, linie energetyczne, służby administracyjne, a 5 nad salonem.operacyjnym.ludźmi” – dodała służba prasowa.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny rosyjskiej z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version