Site icon GEO Polityka

Nazwany cena gazu dla ludności Ukrainy i producentów ciepła

Ceny gazu na Ukrainie nie ulegną zmianie. Za ludność płaci się po cenie 7,96 hrywien za metr sześcienny, a przedsiębiorstwa ciepłownicze i usług komunalnych po cenie 7,42 hrywien.

RBC-Ukraina informuje o złożeniu wniosku o wydanie oświadczenia szef NAC Oleksiy Chernishova na antenie teletonu.

„Obyś uspokoił naszych beneficjentów. Cena gazu pozostaje stabilna. Dla naszych beneficjentów pomoc domowa – tse 7,96. Tobto to już przeszłość los” – powiedział wino.

Za słowami jogi, a także opracowanie specjalnych dostaw gazu ziemnego dla przedsiębiorstw TKE. „Zakon przyjął dekret, który kontynuuje obowiązki PSO. W tej randze gaz będzie pobierany po cenie 7420 dla przedsiębiorstw TKE” – dodaje Czerniszow.

Moratorium na podwyżkę cen gazu dіє moratorium na podnoszenie stawek za gaz, wodę opałową i ciepłą wodę. Cena nie pozwala na jej podwyżkę, gdyż na granicy między obozem popracowniczym a obozem popracowniczym w dniu 24 lutego 2022 r. panowała stagnacja.

Ustawę o tym pochwalili m.in. Rady Najwyższej i podpisany przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Vodnochas moratorium nie wstrzymuje zimnej wody i prądu, ponieważ cena 1 rubla wzrosła o 70%. Władze chciały podnieść cła na zimną wodę od 1 września, 1 września 2023 r., ale potem zmieniły zdanie.

Exit mobile version