Ignat wyjaśnia, dlaczego Federacja Rosyjska nie przekazała przyjacielowi Wikoristowa niewielkiej liczby rakiet

ї Ukraina. W takiej randze wróg krok po kroku metodycznie niepokoi nasz kraj i znajdujące się pod presją Siły Obronne, niszcząc infrastrukturę cywilną.

RBC-Ukraina opowiada o wysłaniu Jurija Ignata, rzecznego wodza Potrianycha siły ZSU, na antenie teletonu.

< p >“Oni (Rosjanie – red.) mają swoje pieśni, cele, przedmioty, jak smród, wyrządzają szkody i krzywdę. To jest pierwszy czas w obwodzie połtawskim. To jest obiekt cywilny i tam wysłano rakiety z Morza Czarnego” – mówi Ignat.

Za tymi słowami wróg krok po kroku metodycznie niszczy Ukrainę i Siły Obronne są atakowane, osłabiając naszą infrastrukturę cywilną.

„Współpracowaliśmy z portami w Odessie i innych regionach. Zboże to kolejna żywność. Pod postacią Rosji, która rządziła tu niejedną klęską głodu. będzie działać dalej. Ostatnim losem była energetyka. Dlaczego Federacja Rosyjska próbuje zubożyć naszą gospodarkę i w ten sposób wmieszać się w stan psychiczny Ukraińców.

Ostrzelano Ukrainę dalej 28 września

28 stycznia o północy wojsko Federacji Rosyjskiej ponownie zaatakowało terytorium Ukrainy za pomocą rakiet manewrujących. Jak pokazał alarm, głaz został ogłuszony w środku dnia, a rok może obowiązywać w całym kraju.

W rejonie Połtawy zniszczono obiekt przemysłowy, a w Krzywej Róży prywatny domy zostały zniszczone.

Sekretarz prasowy Sił Obronnych W przeddzień Ukrainy Natalia Gumenyuk powiedziała, że ​​w nocy Rosjanie przerwali swoją taktykę, idę do ostatniego strajku, na dobre wcześniej, jeśli cele wroga zostały wzmocnione, często manewrowały.

Warunki i ważne informacje dotyczące wojny rosyjskiej z Ukrainą można przeczytać na stronie RBC-Ukraina Kanał telegramu.

Exit mobile version