Site icon GEO Polityka

1918: Ukraiński film o bitwie pod Krutami jest już dostępny w serwisie Netflix

Platforma Netflix stale wzbogaca swój katalog o filmy ukraińskie. Dziś, w Święto Niepodległości Ukrainy, w tym serwisie streamingowym odbyła się długo oczekiwana premiera dramatu historycznego Kruty 1918. Ten fascynujący film w reżyserii Aleksieja Szaparewa ukazuje dramatyczne wydarzenia z bitwy pod Krutami zimą 1918 roku – pisze WomanEL. 

Film oparty jest na prawdziwej historii bitwy na kolei stacji, gdzie setki ukraińskich uczniów i licealistów stanęło w obronie niepodległości przed rosyjską Czerwoną Gwardią. Dzięki ich ofiarnemu oporowi młoda republika ukraińska była w stanie stawić opór i kontynuować swoje istnienie.

Sofia Rotaru wróciła do Sieci i pogratulowała Ukraińcom Piosenkarka Assol zmieniła nazwisko i wydała nową piosenkę „/>

Film był kręcony w historycznych miejscach Kijowa, w szczególności na Placu Zofii i w pobliżu twierdzy Kijowskiej, a także na terenie obwodu czernihowskiego i czerkaskiego. Jego atmosferę i ducha tamtych czasów odtworzono dzięki umiejętnej obsadzie, w której znaleźli się Jewgienij Lamach, Nadieżda Kowerska, Andriej Fedinchik, Aleksiej Tritenko, Witalij Salij, Ostap Stupka i Dmitrij Stupka.

Jednym z najciekawszych elementów fabuły jest trójkąt miłosny pomiędzy braćmi rywalizującymi o serce młoda kobieta na tle ważnego kontekstu historycznego. Nadaje to filmowi głębi i wszechstronności, czyniąc go interesującym zarówno dla miłośników historii, jak i miłośników romantycznych intryg.

„Kruty 1918” to nie tylko historyczna rekonstrukcja wydarzeń, ale także przypomnienie siły i odwaga narodu ukraińskiego w walce o waszą wolność. Film ten nie tylko pozostawi ślad w kinematografii, ale stanie się także ważnym dowodem bohaterstwa i poświęcenia tych, którzy woleli przyszłość swojego państwa.

Przy okazji mistyczny ukraiński film Piekielny Sztandar , lub Kozackie Święta Bożego Narodzenia są teraz dostępne także w serwisie Netflix.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version