Site icon GEO Polityka

ZSU wdarli się do pivdnі i przeprowadzili kontratak na dwóch działkach frontu, – ISW

/> .

O powodach wysłania RBC-Ukraine do Instytutu of Warfare (ISW).

Odwrót Ukrainy

Rosyjskie wojska kontynuowały atak na piwniczny odjazd spod Kupjanska, ale tam im się nie udało. Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że rosyjskie wojsko przeprowadziło nieudaną operację ofensywną w pobliżu Sinkiwki (9 km na piwniczny zjazd z Kupjanskiej).

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że rosyjskie wojsko stoczyło 6 walk z Ukraińcami їnsky burze w pobliżu Vilshani, Sinkivka i Ivanivka ( km do wyjazdu z Kupyansk) obwód Charkowski i Nowoseliwskogo Ługański (15 km do wyjazdu z Svatove).

ZSU zaatakowało również Zatokę Torską (15 km na drodze do Kreminnej), Biłogoriwkę i Lis Serebryanskiego w dzień z Kreminnej.

Foto: maps (understandingwar.org) Obwód doniecki

W rejonie Bachmuta ukraińskie siły kontynuowały kontrofensywę z niewielkimi sukcesami. Siły ukraińskie osiągnęły odległość pozycji na podejściu i piwniczu od Andrijiwki (10 km na podejściu piwniczu od Bachmuta).

W Sztabie Generalnym Ukrainy wybuchła informacja, że ​​wojska rosyjskie są niedaleko ofensywy na piwnicz z Bogdanówki (8 km do wjazdu na piwniczny od Bachmuta), z Bachmutu) i w okolice Kurdyumówki (13 km od Bachmuta).

Siły ukraińskie kontynuują obronę przed wojskami rosyjskimi w okolicach Marjnki (27 km na linii frontu od Awdijiwki). Federacji Rosyjskiej poinformowano, że ataki ukraińskie zostały odparte w okolicach Krasnohoriwki (9 km do punktu od Awdіїvka), Vesely (4 km do punktu od Avdіїvka), Pervomaisky (11 km do punktu od Avdіїvka) i Staromychajłówki (19 km do pіvdenny wpis z Avdiivka.

Zdjęcie: maps (understandingwar.org) Pivdenny vs.

Sztabowi Generalnemu Ukrainy powiedziano, że ukraińskie wojsko prowadzi bezpośrednio ofensywę na Berdiańsk ( kordon obwodu donieckiego i obwodu zaporoskiego).

p>

ZSU posunęło się do wjazdu na Zaporoże i nagle ruszyło do przodu. Warto dodać, że w ostatnim czasie wojska ukraińskie przedarły się na wyjazd z Robotynia (10 km w dzień od Orichowa). Ukraińskie siły zahopili niezidentyfikowane rosyjskie pozycje na wyjeździe z Werbowe (18 km na głównym wyjeździe z Orichowa) i kontynuują atak na pozycje rosyjskie wzdłuż linii Robotyna-Werbowe.

Zdjęcie: maps (understandingwar. org) ) Kontratak ZSU

Przez resztę miesiąca siły obronne Ukrainy zintensyfikowały wysiłki w celu wyzwolenia naszych terytoriów, ale na kilku trasach odniosły sukces jednocześnie.

Więc Przez resztę dni ukraińskie wojsko kontynuowało operację ofensywną na terytorium dnia od Bachmuta. KRIM, ZSU, idź do Operacji na Bachmuckim, Melitopolskim do Berdyanskoje.

i 17 sierp Rosiyani dmuchnęli na Tavriyskoye 234 żołnierzy tej techniki. o sukcesie ZSU na prostych liniach Zaporoże i Berdiańsk, gdzie nasi żołnierze przebijali się przez Robotino i Urozhayny.

Możesz przeczytać warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine w Telegramie.

Exit mobile version