Site icon GEO Polityka

Tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę. Minenergo zdecydowało się przeforsować kontrakt

Kontrakt na tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę zakończy się w 2024 roku. Jednak Ukraina szybko się nie cofnie.

Jak mówi RBC-Ukraine, minister energetyki Ukrainy Herman Galuszczenko powiedział w wywiadzie dla Voice of America.

Vіn przewidział, że umowa przeniosła tranzyt rosyjskiego gazu do Europy przez terytorium Ukrainy. Jednak ta produkcja jest przestarzała, biorąc pod uwagę fakt, że Europa może obejść się bez zasobów Federacji Rosyjskiej.

Idąc za słowami Gałuszczenki, Ukraina nie jest stroną transferów z Rosji, o ile tranzyt jest możliwy. Jednak jasne jest, że Europa powinna mieć możliwość dywersyfikacji dostaw i nie będzie konsumować gazu z Federacji Rosyjskiej.

Myślę, że nadchodząca rzeka zostanie pokazana z punktu widzenia możliwości Europy funkcjonować bez rosyjskiego gazu.

W pewnym momencie Moskwa może samodzielnie narzucić ten kontrakt, czy to milicja, czy resztki Federacji Rosyjskiej prowadzą nieagresywną politykę.

“Jest absolutnie oczywiste, że nie wynika to z formalności prawnych ”, powiedział z szacunkiem urzędnik.

Mimo to Ukraina może nadal odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu stabilności na europejskim rynku gazu. Zdaniem Gałuszczenki firmy z Europy nadal będą oszczędzać gaz w ukraińskich magazynach gazu, a tendencja będzie rosnąć.

“Jestem pewien, że w przyszłym miesiącu będzie tylko trochę więcej pompowania gazu, a to oznacza, że ​​Ukraina jest najlepszym partnerem na następną godzinę wojny. vropi, i to ważne “-

Prognozowane ceny

Po danych NBU europejskie ceny gazu spadają i zbliżają się do średnich poziomów sprzed pandemii. W związku z niskim popytem i wymianą rosyjskiego gazu rurociągowego sezon zwiększy swoje rezerwy gazu z historycznie wysokiego poziomu rezerw.TF w Holandii spadnie o 56,9% do 584,4 USD za tysiąc metrów sześciennych.

W horyzoncie prognozy ceny gazu ziemnego na rynku europejskim kształtują się na niższym poziomie ze względu na aktywne gromadzenie zapasów w rurociągu, wzrost wolumenu gazu ziemnego (CNG) w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Przeczytaj warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version