Junta w Nigerii mówi, że jest otwarta na negocjacje

Nigeryjscy przywódcy rebeliantów zadeklarowali gotowość rozwiązania regionalnego kryzysu spowodowanego zamachem stanu .

RBC-Ukraina poinformowała o tym, kontaktując się z Reutersem.

Inicjatywy junty dotyczące dyplomacji zostały uśpione po tym, jak Stany Zjednoczone i Federacja Rosyjska wezwały do ​​pokojowego zakończenia sytuacji.

Rebelianci nigeryjscy rozmawiali o swojej gotowości przed negocjacjami z drugim.

Przed wybuchem afrykańskich mocarstw i demokratycznych porządków afrykańskich wzywano przywódców puczu do odnowienia na plantacji upadł prezydent Mohammed Bazum, z którego rebelianci szydzili pod wpływem wojny. Tymczasem junta działała w tak krótkim czasie i wcześniej próbowała negocjować.

Zamach stanu w Nigrze

W Nigrze gwardia prezydenta Bazuma np. Limonka zakuła Yogo w kajdanki, mówiła o upadek zakonu, a gwardia gwardii prezydenckiej Abdurakhman Chіanі zagłosowała na siebie novim na przywódcę kraju.

Ziemie Afryki Zachodniej (blok ECOWAS) 31 lip zagroziło buntownikom inwazjami z kraju, jakbyś nie wpuścił prezydenta za 7 dni. Prote junta nie pojawiła się w moim umyśle.

Nigeryjskie wojsko zapowiedziało za wstawiennictwem sekretarza stanu USA Victora Nulanda, że ​​odwiedzi kraj, by schwytać zakutego w kajdanki prezydenta Bazuma, tak jakby samobójcze regiony próbowały odnieść zwycięstwo z metoda odrodzenia rządów yogo.

Dziesiątego dnia przywódcy Afryki Zachodniej nakazali aktywację sił rezerwowych dla zdolnych do zwycięstwa nad rebeliantami w Nigerii.

Doniesienia o zamachu stanu w Nigerii można znaleźć w materiałach RBC-Ukraine.

>

Przeczytaj warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version