Sytuacja na froncie dzisiaj 12 dni chorobowych

Rosyjskie wojsko nadal prowadzi nieudane natarcia na trzy proste linie frontu. Z tą Siłą broń się na dwóch kolejnych liniach prostych, aby transmitować atak okupantów.

Zgłoś RBC-Ukraina o wysyłaniu wiadomości do Sztabu Generalnego ZSU na Facebooku.

Ataki wroga

Rosyjscy okupanci przeprowadzili 6 nalotów rakietowych i 36 nalotów, wystrzelili 32 wyrzutnie wielorakietowe na pozycje naszych wojsk i osad.

W następstwie rosyjskich ataków terrorystycznych niestety zginęli ranni wśród ludności cywilnej, w tym dzieci. Ruinuvan został rozpoznany przez mieszkania i inną infrastrukturę cywilną.

Immowirnizm nalotów rakietowych i powietrznych na całym terytorium Ukrainy jest wysoki.

Sytuacja na frontach

< p>Trzymaj się, aby zakończyć walkę z łosiem wiatrowym 33 zіtknennya.

Na prostych liniach Wołyńskiego i Poliskiego sytuacja operacyjna jest bez istotnych zmian.

Na prostych liniach Siversky i Slobozhansky wróg prowadził nalot w rejonie Gur'evy Kozachka w obwodzie charkowskim. Ostrzelali z moździerzy i artylerii 15 osad, zocrema, obwód kliusski czernihowski; Seredina-Buda, Yastrubine, Vodolagi, Miropilsk obwód sumski i Udi, Strilecha, Ohrіmіvka w pobliżu obwodu charkowskiego.

Bezpośrednio na Kupjanskim wróg prowadził nieudane akcje ofensywne w rejonie wsi Sinkiwka, wsi Kisliwka i wsi Andrijewka obwodu charkowskiego. Szef nalotów w rejonie Kisliwki i obwodu perszostrawniewojego w Charkowie. Ataki artyleryjskie i moździerzowe wroga zostały rozpoznane przez takie osady jak Kupyansk, Masyutivka, Kislivka, Berestov, obwód charkowski, Iverska, Spirny, Merry Donieck. Ostrzał artyleryjski wroga został rozpoznany przez ponad 10 osad, zokrema, Newsk, Biłogorivka, obwód ługański i Torsk, Verkhnokamyansk, Spirna, obwód doniecki.

Bezpośrednio na Bachmuckim wróg prowadził nieudane akcje ofensywne w rejonie Kliszczejewki i Białej Góry w obwodzie donieckim. Szef nalotu w rejonie Błagodatnego. Prawie 10 osad zostało uszkodzonych przez ostrzał artyleryjski, między innymi Minkivka, Orikhovo-Vasilivka, Chasiv Yar, Ivanivske, Biała Hora, Piwniczne, obwód doniecki.

Na Avdіїvskomu bezpośrednio pod ostrzałem lotnictwa i artylerii wroga ukraińscy obrońcy kontynuują natarcie wojsk rosyjskich w rejonie Avdіїvka. Szef nalotu w rejonie Awdijiwki. Ponad 10 osad zostało dotkniętych ostrzałem artyleryjskim, w tym Nowokalinowo, Tonenka, Pierwomajsk, Nevelsk, Karliwka, obwód doniecki їnkа obwód doniecki . Wróg kierował nalotem w rejonie Krasnohoriwki. Ostrzał artyleryjski został rozpoznany przez ponad 10 osad, wśród nich Ołeksandropol, Krasnohorivka, Mar'ynka, Novomikailivka i Elizavetivka z obwodu donieckiego.

Bezpośrednio pod Szachtarskoje wróg bezskutecznie próbował przywrócić sytuację w rejonie żniwa obwodu donieckiego. Ponad 10 osad zostało rozpoznanych przez ostrzał artyleryjski, między innymi Wodyany, Wuhledar, Bogojawleńka, Preczistówka, Wielka Nowosilka, Riwnopol, obwód doniecki.

Na Zaporożu nieprzyjaciel ostrzeliwał artylerię bezpośrednio ponad 20 osad, w tym Nowodarivka, Temirivka, Połtawka, Czerwone, Verkhnya Tersa, Novoandriyivka w obwodzie zaporoskim i Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim.

Na Chersoniu bezpośrednia artyleria ponad 20 populacje zostały uznane za punkty, wśród nich Zołota Bałka, Zmіїvka, Berislav, Kozatske, Tiahynka, Ponyativka obwodu chersońskiego i Kutsurub, Oczaków obwodu mikołajowskiego.

Siły ofensywne

Wodnocza, Siły Obronne Ukrainy kontynuują ofensywną operę qii na liniach Melitopola i Berdiańska, z niewielkimi sukcesami w rejonie Robotina Zaporożskiego, skonsolidowane na liniach zasięgu, a następnie wchodzą w walkę przeciwbateryjną. 0 trafień w obszary specjalnego magazynu, sprzętu szturmowego i wojskowego wroga.

Ukraińskie oddziały wojsk rakietowych i artylerii trafiły jeden przeciwlotniczy system rakietowy i jeden ostrzał artyleryjski na pozycje ogniowe.

< em > Przeczytaj warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version