Site icon GEO Polityka

Rosjanie znają znaczne wydatki w rejonie Kreminnej: mapy bitew ISW

Ukraińskie siły zbrojne nadal prowadzą ofensywne bitwy w wielu kierunkach. Na linii frontu Svatove-Kreminna rosyjscy okupanci uznają wielkie straty.

Zarekomenduj RBC-Ukraina do pomocy Instytutowi Wojny (ISW).

Sytuacja w obwodach charkowskim i ługańskim

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły rosyjskie ataki na punkt wyjścia Sinkiwka (8 km do Kupjanska) i punkt wyjścia Iwaniwka (20 km do Kupjanska).

< Minister obrony Ukrainy Hanna Malyar powiedziała, że ​​wojska rosyjskie utworzyły zgrupowanie ofensywne, jakby próbowały przebić się przez obronę Ukrainy metodą bezproblemowego przebicia się do Kupjanska.

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że grupa szturmowa 6 Armii Centralnej 6 Armii zdobyła kilka ukraińskich pozycji i pięć posterunków wartowniczych w pobliżu traktu Mankiwka (około 15 km na wyjeździe z Kupyanskiej) .

Szef Ługańskiej OVA Artem Lisogor, po poinformowaniu, że rosyjskie wojsko nadal uznaje znaczne straty na linii Svatov-Kreminna, wysłał personel medyczny 442. Okręgowego Szpitala Wojskowego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej do Svatovoe ewakuować rannych.

Pow idomlyajetsya, scho 9 serpnia ukraińskie wojsko kontynuowało kontratak na linii Svatove-Kreminna. Ministerstwo Obrony Rosji twierdzi, że ukraińskie wojsko przeprowadziło kontratak w rejonie Nowoselewskiego, Sinkiwki i Traktu Mankowskiego.

Walki w pobliżu obwodu donieckiego

Na Sztabowi Generalnemu Ukrainy przypomniano, że ukraińskie wojsko będzie kontynuowało działania ofensywne na pivden z Bachmutu i zostanie rozlokowane na liniach zasięgu. Rosyjski dzherel zapewnił, że siły ukraińskie posuwają się w pobliżu Klishchiivki, Andriivki i Kurdyumivki. Na opublikowanym 8 września materiale geolokalizacyjnym widać, że wojska rosyjskie przedarły się na przystanek z Jagidnego (2 km do przystanku z Bachmuta).

9 września Sztab Generalny Ukrainy ogłosił na spotkaniu Przyjaźni pod Zajcewem, że siły ukraińskie powstrzymały rosyjskie ataki na przedmieściach Kliszczejewki, a orędowniczka ministra obrony Ukrainy Hanna Malyar powiedziała, że ​​Rosja siły sekwencyjnie kontratakują na prostych liniach tsikh.

9 września wojska rosyjskie kontynuowały działania ofensywne na dywizji Awdijiwka-Donieck, ale nie osiągnęły wcześniejszych sukcesów. Do Sztabu Generalnego Ukrainy poinformowano, że wojska rosyjskie prowadzą nieudane operacje ofensywne w pobliżu Awdijiwki, Piwnicznoje, Marjnki, Nowomichajłówki i Nowokalinowych.

< p>“Pivdenna vs”

Przypuszcza się, że 9 września siły ukraińskie przeprowadziły naziemny atak na wejście do obwodu donieckiego. ї regiony i ruszyły naprzód. Wstawienniczka ministra obrony Ukrainy Hanna Malyar powiedziała, że ​​ukraińskie wojsko odniosło częściowy sukces w Żniwach i Priyutnym.

Rosyjski “dowódca wojskowy” potwierdził, że ukraińskie wojsko zajęło pozycje na obrzeżach Urożajnego, a drugi rosyjski dżherel opowiedział o ukraińskim zasięgu w tym rejonie. Tak więc smród potwierdził, że 9 sierpowatych sił ukraińskich atakowało również w pobliżu Staromajorskiego.

Sztabowi Generalnemu Ukrainy powiedziano, że ukraińskie wojsko przetestowało Rosjan na stanowisku Staromorskiego. Nagranie z geolokalizacji, opublikowane 9 września, pokazuje, że siły ukraińskie niedawno przedarły się do pivnichniy schіd w Robotynoje.

Rzekarz taurskiego ugrupowania ZSU Siergiej Kuźmin ogłosił 8 sierpnia, że ​​siły ukraińskie przedarły się setki metrów w pobliżu Robotinoe. 9 września Maliar ogłosił, że ZSU osiągnął prywatny sukces Verbovoi.

Rosyjski „korpus wojskowy” potwierdził, że ukraińskie wojsko umocniło się na nowych pozycjach na odcinku trzech kilometrów na szlaku w kierunku Robotiny i odebrało kontrolę nad niewidoczną pozycją.

Kadri, opublikowane 9 sierp nie, jeszcze bardziej potwierdzają szacunki ISW o tych, że ukraiński atak w pobliżu obozów Kozachi na podobną (lewą) brzozę w obwodzie chersońskim na 8 sierp, ymovirno, został otoczony nalotem. Malyar oświadczył, że ukraiński Sztab Generalny i ukraińskie wojsko nie potwierdziły informacji o przejściu sił ukraińskich przez Dniepr.

< /p>

Przeczytaj warunki i ważne informacje o rosyjskiej wojnie z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version