Site icon GEO Polityka

Rosyjska flota manewruje w panice na Morzu Czarnym po atakach dronów – Gumenyuk

W ciągu ostatniej godziny Rosja podniosła się w środku formacji statków w pobliżu Morza Czarnego . Jednoczesne manewrowanie jest dla nich bezpieczne.

O tym RBC-Ukraina informuje o prośbie o wydanie oświadczenia szefa Zjednoczonego Koordynacyjnego Centrum Prasowego Sił Obronnych Sił Obronnych Ukrainy Natalii Gumenyuk na godzinę na telethon.

“Na Morzu Czarnym też jest mała panika po śpiewie strąków. Śmierdziele skutecznie maksymalnie rozproszyły swoje zgrupowanie statków w tym rejonie, które jeśli szanowali bezpieczeństwo swoje i swojej floty. Ale jednocześnie bezpieczeństwo jest dla nich manewrem” — powiedział Vaughn.

Nie mówiąc o tym, że na Morzu Czarnym odkupuje się dziesięć rosyjskich statków, jeden wibruje sytuacja na powierzchni Morza Azowskiego, w stacji bazowej rozmieszczone są rakietowce.

„Po zmasowanym ataku rakietowo-dronowym, jeśli smród został mocno wysadzony, przypominam sobie, że w pobliżu wroga istnieje praktyka polegająca na sztauowaniu rakietowców po prostu z zatok” – dodał Vaughn.

Sytuacja na Morzu Czarnym

Przez resztę godziny drony morskie atakowały rosyjski okręt desantowy „Olenegogorski Gorniak” w pobliżu portu Noworosyjsk, a także tankowiec SIG w pobliżu Kerczeńskich Protoci.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że w czasie wojny rosyjskie okręty mogą być niszczone do końca wojny, przez co Kreml będzie brutalnie zaatakować ukraińskie porty sierp. Trzy statki na Morzu Czarnym zostały uruchomione „Kalibri” w linii prostej z Kijowa. Ale w pewnym momencie smród skręcił w prawo na Chmielnickiego. Ile razy użyłem “Motor-Sicz” i Chmielnickiego. Część pocisków PPO została zestrzelona.

Exit mobile version