Site icon GEO Polityka

ZSU wysuwają się prosto na Berdiańsk i strzelają do wroga : mapy bitew ISW

Ukraińskie siły zbrojne kontynuują ofensywę na Berdiańsk. Rosjanie obawiają się, że ukraińska artyleria utrudni logistykę najeźdźcom.

Na prośbę RBC-Ukraina do Instytutu Wojennego (ISW).

Sytuacja w Charkowie i Ługańskie regiony rosyjskie

Rosyjski dzherel stverdzhuvali, scho ukraińskie wojsko dowodziło liniami ofensywnymi Kup'yansk-Svatov, 4 sierpy.

Wstawienniczka ministra obrony Ukrainy Hanna Malyar powiedziała, że ​​Rosjanie rozpoczęli ofensywne ataki na prostych liniach Kupjanskiego, Limańskiego i Swatiwskiego, ale ukraińskie wojsko odbiło wszystkie rosyjskie ataki na ich prostych liniach.

Rosyjski “korpus wojskowy” stwierdzhuvav, scho wojsko federacji rosyjskiej nibito wystapili i udali sie na obrzeza Bilogorivka obwodu lugańskiego. Rosyjski agregator wiadomości potwierdził, że rosyjskie wojsko butimto prowadziło działania ofensywne w dniu wyjścia z Dibrowy (5 km w dniu wyjścia z Kreminna).

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu o godzinie 4 zobaczył stanowisko dowodzenia Centralnej Grupy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na linii prostej Limańskiego. Ymovirno, Shoigu zobaczył jogę, aby pokazać się jako uczestnik rosyjskiej wojny na Ukrainie.

Bitwa pod Donieckiem

Obrońca Minister obrony Ukrainy Ganna Malyar powiedział, że po ostrzale rosyjskiej artylerii i minuvannya ukraińskie wojsko będzie kontynuować atak na flankę Piwdena Bachmuta.

Rosyjski „korpus wojskowy” potwierdził, że siły ukraińskie przepychają się przez Kliszczijewkę, a część osady znajduje się pod kontrolą Ukrainy. Rosyjski dzherelo stwierdził, że sytuacja w Bakhmut „nie jest bezpieczna, nie jest bezpieczna” dla wojsk rosyjskich poprzez ukraińską strategię i że atak na flanki pivnichny i ​​pivdenny.

Malyar stwierdził, że wojska rosyjskie będą bezskutecznie kontratakować pozycje ukraińskie na pikantnej flance Bachmuta w przeciwnym kierunku i odwrócić pozycje zajęte w tym rejonie. Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że siły ukraińskie napływają do Rosjan na dzień i dzień wyjazdu spod Iwanowskiego, a także w okolice Kliszczejewki i Kurdyumówki.

Rosyjskie wojska kontynuowały bezskutecznie ataki na pozycje ukraińskie na linii Awdijiwka-Donieck, ale nie ruszyły do ​​przodu z obozem złożonym z 4 sierpów. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że Siły Zbrojne Ukrainy poprowadziły wróżbitów do ataku na wojskowe i publiczne wyjście z Awdijiwki, publiczne wyjście z Pervomayskoye i okolice Mar'ynki.

“Pivdenna vys”

Rosyjski “Woenkor” poinformował, że 4 sierpy armii ukraińskiej przeprowadziły naziemne ataki na wejścia obwodu donieckiego. Powiedziano nam, że siły ukraińskie atakują pozycje rosyjskie w pobliżu Mykilskoe (27 km na bezpośrednie podejście do Doniecka).

Sztab Generalny Ukrainy został poinformowany, że wojska ukraińskie kontynuują ofensywę na Ber Dyansky bezpośrednio. Rosjanie dzherel twierdzili, że ZSU przeprowadzało szturmy na bitwę pod Żniwami.

Rosyjski dzherel powiedział, że siły ukraińskie nieustannie ostrzeliwują rosyjskie okręgi wojskowe kordonu administracyjnego między obwodem zaporoskim i donieckim, a rosyjski „dowódca wojskowy” dodał, że ogień ukraińskich artylerii i RSZV komplikuje logistykę Rosji w w drugim regionie.

W Sztabie Generalnym Ukraińcy zorientowali się, że wojska rosyjskie bezskutecznie próbowały zawrócić swoje pozycje w kierunku wyjścia ze Staromajorskiego, w kierunku wyjścia z Żniw i bezpośrednio w kierunku Błagodatnego.

Rosyjski bloger wojskowy potwierdził, że siły Federacji Rosyjskiej mają przeprowadzić rotację w rejonie kordonu obwodów zaporoskiego i donieckiego.

Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że ukraińskie wojsko kontynuuje bezpośrednio ofensywę przeciwko Melitopolu. „Korespondent wojskowy” Federacji Rosyjskiej potwierdził, że siły ukraińskie przedostały się do wyjścia z Robotinoy bezpośrednio do Wierbowa.

Dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafael Grossi 4 serpy powiedział, że eksperci nie znaleźli min na lądowiskach dwóch korpusowych reaktorów w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej.

< /p>

Warunki i ważne informacje o wojnie rosyjskiej można przeczytać o Ukrainie na kanale Telegram RBC-Ukraine.

Exit mobile version