„Olenegorski górnik” zakończył wojnę. Co wiadomo o lądowaniu statku Noworosyjsk Federacji Rosyjskiej

Wydaje się, że Federacja Rosyjska zmarnowała kolejny rosyjski statek. W nocy, 4 kwietnia, w Noworosyjsku z poważnej katastrofy wystartował wielki okręt desantowy „Olenegorski Miner”.

Raport o materiale RBC-Ukraina.

Co się stało

O godz. w nocy drony morskie zaatakowały rosyjskie statki єkti bіla do portu w Noworosyjsku. A sądząc po zdjęciach i filmach z sieci społecznościowych, smród uderzył w statek chergovy. Zokrema, nahlivsya po lewej stronie.

Tak mówiono o strzelcu i wibuhi na wodach Noworosyjska i wsi Miskhako. Znamienny jest fakt, że w porcie znajduje się terminal morski Caspian Pipeline Consortium (CPC).

Za słowami naocznych świadków, yaskravіkh spalas były zaśmiecone w pobliżu dzielnicy yogo. W przypadku niepotwierdzonych danin samoloty bez pilota mogłyby zaatakować latarnię naftową – zdalny system pozyskiwania ropy z morza. Firma deklaruje, że infrastruktura nie została uszkodzona, a wydobycie ropy przebiega w normalnym trybie. Khoch, poprzez atak, ogrodzenie statku Timchasa zostało przywrócone.

Jak oświadczył gubernator Kraju Krasnodarskiego Wieniamin Kondratiew, rosyjskie wojsko widziało uderzenie dwóch dronów morskich, po którym „nie było ofiar ani ruin”. Burmistrz Noworosyjska Andrij Krawczenko stwierdził, że wielki okręt desantowy „Olenegorskij Gorniak” i łódź antysabotażowa „Suworowiec” podzieliły los rosyjskiej armii.

Ministerstwo Obrony Rosji mówi o próbie do ataku na wojskową bazę marynarki wojennej. >”Bezzałogowe łodzie zostały wizualnie ujawnione przez ogień z regularnej budowy rosyjskich statków, tak jakby chroniły potężny nalot na bazę wojskowo-morską”, – idź na pomoc.

Dla protestujących jest oczywiste, że rząd rosyjski nie zgadza się na nic. Obozowaliśmy u znajomego przez pół dnia, duży statek desantowy „Olenegorski górnik” wciąż próbował holować na parking portowy.

Jak brzmi ukraińskie słowo?

Oficjalnie strona ukraińska nie potwierdziła odpowiedzialności przed atakiem. Rzeczniczka Sił Obronnych Ukrainy Natalia Humenyuk powiedziała na antenie teletonu, że wibuhi pod Noworosyjskiem może być prowokacją.

„W wyniku ataku Olenegorsk Miner, który dokonał poważnego wyłomu i nadal nie może pokonać swojej misji bojowej. Więc wszystko, co Rosjanie powiedzieli o„ ataku uderzeniowym ”, to fałszywka” – powiedziała Dżerelowi SBU.

wideo z kamery morskiego drona, który zaatakował Siły Powietrzne.

Dzherel został przywieziony do służb specjalnych przez RBC-Ukraina, który „Olenegorsk Miner”, który miał około 100 osibów, uderzając w drona morskiego z 450 kg trotylu.

Mówca wijskich sił morskich ZSU Dmytro Pletenczuk wydaje się, że Marynarka Wojenna nie może się doczekać, aż bitwa o Noworosyjsk stanie się .

„Nie mogę komentować pracy dronów morskich, jeśli naprawdę śmierdzą, nie mogę. być wrogo nastawiony, który statek jest domem, nie mogę go już marnować” – obwinia się na antenie telethonu.

Golovnya o „Olenegorsk Miner”

To wielki okręt desantowy Projektu 775, oparty na Flocie Pivnichny i ​​obejmujący do 121 brygad okrętów desantowych.

< p>Buv zbudovaniya w stoczni Stocznia Północna koło Gdańska (Polska), przeniesiony do magazynu floty w 1976 roku. Do 1977 r. Mav nazywał się SDK-91, a następnie – „VDK-91”. Nazwę „Olenegorsky Miner” odebrano 2000 lat po tym, jak objął go patronatem Olenegirskiy Girnicho-Zbagachuvalny Plant (obwód murmański). Dziś Rosja ma 16 wielkich okrętów desantowych projektu 775.

Zdjęcie: Rosja ma 16 statków tego typu, jaka „Olenegogorsky Gornyak” (commons wikimedia org UserKora27)

„Około 3-4 na flotę skórną złożoną z czterech flot. W tym samym czasie floty bałtycka i piwniczna zostały umieszczone w pobliżu Morza Czarnego Konkretnie „Olenegorskij Gorniak” zaiszow tutaj przed inwazją na pełną skalę”, Wołodymyr Zabłocki, ekspert wojskowy i morski, obrońca Defence Express.

Przed wojną z Ukrainą takie okręty desantowe stacjonowały w bezpiecznym rosyjskim zgrupowaniu w Syrii: dostarczały zbroje, amunicję i inne wartościowe przedmioty.

swobodnie szły przez Bosfor. Rukh buv postiynym – przez kanał tam i z powrotem vіdbuvavsya jeden statek dziennie”, – dodając wino.

Co znamienne, „Olenegorski górnik” zaiszow w pobliżu Morza Czarnego 9 lutego 2022 r. jest niezbędny dla nawczana, stacjonującego w opłaconym Sewastopolu, ale później, w wyniku ciągłych ataków bezzałogowych statków powietrznych, przeniesiony do Noworosyjska.

nі cechy:

Weź do 500 ton punktu obserwacyjnego i 225 spadochroniarzy na pokładzie Olenegorsky Miner. Ale zgodnie ze słowami Zabłockiego konfiguracje mogą być różne:

Lekki cel dla dronów morskich

„Olenegorsky Miner” wystrzelił z dwóch podwójnych stanowisk artyleryjskich AK-725 kal. 57 mm, wyrzutni systemu rakietowego wielokrotnego startu A-215 „Grad-M” oraz dwóch wyrzutni przenośnego systemu przeciwlotniczego Strila-2.

< p>Ekspert Wołodymyr Zabłocki obwinia, że ​​nic nie można zrobić, aby chronić latające drony przed dronami morskimi.

Zdjęcie: „Olenegorsk górnik” nie stoi przed uderzeniem morskiego drona (ekran wideo)

„Tak jak z szacunkiem podziwialiśmy to wideo, nie strzelali do dronów. Jakby przypominając rosyjskiej opinii publicznej, nie strzelali do nikogo, to było nierozsądne, ponieważ mogli zostać zabici. Lub bez spratsyuvav vibuhovy załącznik , i vіn utsіlіv”, – wyrażając vіn.

O tej samej godzinie statek desantowy vryatuval te, które zakotwiczyły w pobliżu portu. Jakby „Olenegorski górnik” był znany na otwartym morzu, wtedy udział krążownika „Moskwa” byłby lepszy na wszystko.

„Już były zdjęcia, de vin stoją na prawej burcie, przywiązani do koi, żeby się nie wylali. Możliwe, kłamią, a może nie, lepiej” – dodał Zablotsky na różę wzroku.< /p>

Wijskowo Ołeksandr Kowalenko, obserwator polityczny grupy „Opozycja Informacyjna”, zdaje sobie sprawę, że koszt Sił Powietrznych stanie się dużym kosztem dla rosyjskiej floty. Liczba tych, które Federacja Rosyjska może mieć duże problemy z życiem nowych.

Innymi słowy, w 2021 roku okręty Floty Bałtyckiej i Flotylli Kaspijskiej zostały po raz pierwszy rzucone za morze, aby zasymulować lądowanie na dużą skalę.

Morze Czarne staje się frontem?

Komentując nocny atak na Noworosyjsk, Kowalenko potępia sam fakt tego incydentu.

„Port w pobliżu Noworosyjska, przy wsparciu wojny na dużą skalę, jest rzeczywiście szanowany. chile inshu picture “,” – komentuje RBC-Ukraina.

Pierwsza noc tego roku to dla Rosjan presja, by Morze Czarne przestało być bezpiecznym miejscem.

Ekspert Wołodymyr Zabłocki oznacza również, że

„Takie drony mogą wejść w wymaganą strefę od tyłu i sprawdzić komendę do ataku, po czym aktywują się i atakują. Ataki są przeprowadzane w nocy, jeśli wróg się przełamie. A my nie mogę spać, jedziemy wygrać” – zasugerował ekspert.

Warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą można przeczytać na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version