Site icon GEO Polityka

Poprzez reformę sądownictwa. W Izraelu rezerwy zagrażają służbie wojskowej

W Izraelu dziesięć tysięcy rezerw armii obrony kraju (IDF) ogłosiło wejście do poprzez przyjęcie superradosnych reform okrętowych.

RBC-Ukraine donosi o wsparciu dla TheGuardian.

Vidannia oznacza, że ​​ponad 60 000 rezerwistów IDF opowiedziało się przeciwko reformom. Dziesięć tysięcy z nich w tym miesiącu podpisało publiczny list, w którym pochwalili władze, prosząc o udzielenie im usług w momencie przyjęcia reformy.

ї nie udało się: rozkaz Mimo wszystko, iść do przodu. Będziemy musieli żyć w najtrudniejszych wejściach” – powiedział rezerwie generał dywizji Yair Golan.

Oznacza to, że setki rezerwistów poinformowało już dowództwo o tych, którzy nie chcą być wzywany już do serwisu.

Protest w Izraelu

W kwietniu 2023 premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił plany przeprowadzenia reformy sądownictwa, wzywając do zmiany w Sądzie Najwyższym, ale propozycja spotkała się z falą krytyki. Przeciwnicy reformy zaczęli śpiewać, że takie zmiany należy doprowadzić do ustanowienia dyktatury w Izraelu.

W efekcie przez kraj przeszła fala protestów – miliony hulków wyszły na ulice aby taki projekt ustawy nie został pochwalony. Jednak po tym, jak Netanjahu ogłosił przerwę w reformie żywnościowej, 24 dnia Knesetu pochwalił ustawę w ramach reformy sądownictwa.

Jednocześnie w kraju ponownie rozpoczynają się protesty – w pozostałej części policja zaprzestała wystrzeliwania armatek wodnych.

Możesz przeczytać regulamin i ważne informacje dotyczące wojny Rosja przeciwko Ukrainie na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version