Site icon GEO Polityka

Ukraińskie wojsko z powodzeniem steruje w powietrzu na wielu prostych liniach: mapy bitew ISW

Siły zbrojne Ukrainy kontynuują kontrofensywę na kilku trasach. Informujemy o wezwaniu do niezamieszkałego punktu w obwodzie donieckim oraz o przejściu w zachodniej części Zaporoża i na prostej Bachmuckiego.

RBC-Ukraina informuje o tym o apelu do Instytutu of Warfare (ISW).

Sytuacja w obwodach charkowskim i ługańskim

Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie atakują niedaleko Nadii (14 km na linii frontu od Swatowego) aw dniu od Nowoselewskiego.

Minikonstrukcja obrony Rosija powiedziała, że ​​7. Pułk Motrażleski (11. Korpus Armijny Floty Bałtijskiej) NIBITO był niewidoczny dla Zakhida VID Kuzurivka (13 km na pivniye Zakhd vid Svatovoy). ISW nie spodziewał się żadnego wizualnego potwierdzenia takich oświadczeń, a Federacja Rosyjska być może unieważniła, aby przywrócić szacunek dla ukraińskich kontrataków w innych obszarach frontu.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że rosyjskie wojsko nie powiodło się, ale zaatakowało w okolicy po południu z Dibrowa.

Walki w pobliżu obwodu donieckiego

Nagranie z geolokalizacji , opublikował 26 lip, z których wynika, że ​​siły ukraińskie przepychały się przez linię frontu od Kliszczijewki (7 km do linii frontu od Bachmuta).

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że ZSU kontynuowało ofensywę w marszu i po południu z Bachmuta. Rosyjski dzherel zapewnił, że siły ukraińskie przeprowadziły szturmy w pobliżu Zaliznyansky, Berchivka, Klishchiivka, Andriivka i Pivnichny.

27 linii wojsk rosyjskich kontratakowało pod Bachmutem, ale nie osiągnęło wcześniejszych sukcesów. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że ZSU przeprowadziło rosyjskie ataki na plac Chromowoje, baranek, plac Kliszczijewka i plac Przyjaźni.

Siły rosyjskie zapewniły, że 27 lip z sił ukraińskich przeprowadziło naziemne ataki na osadę Awdijewka-Donieck.

Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie prowadzą nieudane akcje ofensywne w okolicach Awdijiwki i Marjnki. Wstawienniczka ministra obrony Hanna Malyar, 26 lipnia, powiedziała, że ​​Rosjanie będą nadal próbować oczyścić Awdijewkę, a walki w tym rejonie były równie intensywne jak na prostej Bachmuckiej.

„Pivdenna all”

27 kwietnia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował materiał filmowy pokazujący, że ukraińscy żołnierze dzwonią do Staromajorska (9 km w dzień od Wielkiej Nowosilki) po ciężkich walkach w pobliżu tego regionu.< /p>

Deyakі rosіyskі dzherela, w tym dowódca batalionu “Wostok” Ołeksandr Chodakowski, wywiesił turbulencje budowy Rosji w żniwach. i ataki naziemne metodą niszczenia pozycji w pobliżu Staromajorskiego.

< img src="https://geopolityka.org/wp-content/uploads/2023/07/a606aef58597f0ede7ad3ca1c4ce35ee.jpg" />

27 lipca ukraińscy żołnierze kontynuowali działania ofensywne przy wjeździe na Zaporoże i najwyraźniej przedarli się do tego regionu. Materiał geolokalizacyjny opowiadający o tych, na które natknęli się ukraińscy Ukraińcy przy wyjeździe z Robotinoe (10 km w dzień od Orichowa).Ukraińscy wojska 27 lipa miała oznaczać przejście na prostej melitopolskiej.

Najwyraźniej siły ukraińskie przedarły się do zachodniego Zaporoża, ale ISW było w stanie to potwierdzić wizualnie. Nagranie z geolokalizacji, opublikowane 27 lipca, pokazuje, że jeden ukraiński pojazd pancerny docierał do rosyjskich pozycji przeciwpancernych na przednim wjeździe od Wierbowa (17 km na przednim wyjeździe z Orichowa), pokonując około 3,5 km dziennie według oceny frontu ISW

< p>Fakt, że jedyny ukraiński pojazd przesunął się tak daleko na rosyjskie linie obronne, najwyraźniej nie znając rosyjskiego ognia, świadczy o tym, że siły ukraińskie mogły wystawać na obrzeża rosyjskich linii obronnych.

/p> praktycy obrony. Siła rosyjska i okupacyjna, być może, może pomóc w zabudowie obszaru wokół ludności cywilnej, aby zabezpieczyć szerszą susillę od drogi, która obejmie mierzeję z okupowanym regionem chersońskim i Krymem, jak wspaniały obszar lądowy інії zv'yazku (GLOC) w celu wsparcia sił rosyjskich na pіvdnі Ukraїni.

Rosyjska vlada nadal próbuje zabezpieczyć pozycję wojskową na Morzu Czarnym, aby w miarę możliwości stworzyć umysł do blokady mniejszej kampanii przeciwko Ukrainie.

Wojska ukraińskie wezwane do rosyjskiej okupacji ludność osady Staromayorsk, obwód doniecki. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował wideo, na którym mówią o tym obrońcy.

Przeczytaj warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version