Site icon GEO Polityka

Nigdy nie jest za późno, aby dotrzeć do sedna prawdy: 5 współczesnych adaptacji filmowych detektywów Agathy Christie

Królowa detektywa Agathy Christie, która podczas zmywania znienawidzonych przez siebie naczyń tworzyła swoje niesamowite intrygi, została wezwana nie bez powodu. Napisała ponad 80 opowiadań, nowel i powieści z pokręconymi fabułami i nieoczekiwanymi zakończeniami. Przedstawiła światu tak genialnych detektywów, jak Herkules Poirot i panna Jane Marple. I to ona zawsze wierzyła, że ​​nigdy nie jest za późno na dotarcie do sedna prawdy. Dzisiaj WomanEL „przekopuje się” do najgłębszych znaczeń pięciu współczesnych adaptacji niezrównanego autora gatunku detektywistycznego.

TreśćMorderstwo w Orient Expressie, 2017 Krzywy Dom, 2017 Próba niewinności, 2018 Było ich dziesięciu, 2020 Śmierć na Nilu, 2022

“Morderstwo w Orient Expressie” 2017

Morderstwo w Orient Expressie. Źródło: Instagram

Cokolwiek ludzie mówią, ale jest dobro i zło, między nimi nic nie ma…

Melancholic: pierwszy od 5 lat album Aphex Twin podbija świat Ken po ukraińsku: jak mężczyźni gwiazd noszą róż Agatha Christie.

Film wyreżyserował słynny irlandzki aktor i reżyser Kenneth Branagh. W filmie gra też główną rolę – detektywa Herkulesa Poirota.

Recenzje widzów i krytyków są dość mieszane. Niektórzy nazywają film najlepszą adaptacją powieści Agathy Christie, inni zarzucają autorom, że w ogóle nie czytali powieści.

Najważniejszym elementem tej historii jest Wszystko wydarzenia odbywają się w zamkniętej przestrzeni. Mianowicie w pociągu, w którym popełniono morderstwo. Podróż jednym z najbardziej luksusowych pociągów w Europie nagle staje się jedną z najbardziej stylowych i ekscytujących tajemnic.

Pociąg utknął w przepaści, wszystkie tory były zasypane śniegiem, aw jednym z przedziałów leżą zwłoki z 12 ranami kłutymi. Największy detektyw Herkules Poirot podejmuje się zbadania tej zbrodni. Musi jak najszybciej rozwiązać zagadkę, zanim sprawca uderzy ponownie.

Przedział ofiary jest pełen oczywistych dowodów wskazujących na osoby niezwiązane ze zdarzeniem. Wszyscy podejrzani mają solidne alibi. Pasażerowie są zdenerwowani: który z nich wpadł w taką wściekłość, że zadał 12 ciosów nożem?

Krzywy Domek, 2017

Krzywy dom. Źródło: Instagram

Ludzie częściej zabijają tych, których kochają, niż tych, których nienawidzą. Być może dlatego, że tylko ten, kogo kochasz, może uczynić twoje życie nie do zniesienia…

Agatha Christie.

W dobrym tego słowa znaczeniu, staromodny brytyjski detektyw oparty na jednej z najbardziej nieprzewidywalnych i uwielbianych powieści Agathy Christie. Dokładny w psychologicznym rozwoju każdej postaci, z dbałością o szczegóły iz nieoczekiwanym zakończeniem.

Scenariusz napisał utalentowany Julian Fellows, zdobywca Oscara za Gosford Park. Reżyser płynnie i starannie podążał za stylem autora książki, skromnie dodając drobne zmiany stylistyczne dla lepszego efektu immersyjnego.

Nagle, w przeddzień ślubu własnej wnuczki, umiera głowa czcigodnej arystokratycznej rodziny Leonidos. Śledztwo ma pewność, że śmierć nastąpiła w wyniku otrucia, co oznacza, że ​​było to morderstwo.

Wszędzie panuje atmosfera oszustwa, zdrady i zazdrości. Aktorka teatralna, wdowa i główna kobieta w rodzinie – każda z nich miała powody, by zabić starca Aristide.

Wszyscy bez wyjątku liczni mieszkańcy domu są podejrzani, bo wszyscy miał motyw… Sama Agatha Christie często nazywała powieść, na której oparta jest fabuła filmu, swoim ulubionym dziełem.

“Proces niewinności”, 2018

Proces niewinności . Źródło: Instagram

Wszystkie rodziny mają swoje wzloty i upadki, ale ta to porażka

Agatha Christie.

Wyreżyserowany przez Sandrę Goldbacher, porywający brytyjski dramat detektywistyczny oparty na powieści Agathy Christie pod tym samym tytułem. Krytycy uważają powieść, na podstawie której powstał film, za jedno z najlepszych i najmroczniejszych późnych dzieł pisarza. Agatha Christie zwraca uwagę na psychologię niewinności poprzez walkę członków rodziny z wzajemnymi podejrzeniami.

< p> Główni bohaterowie tej serii przeżywają straszną tragedię. Ich rodzina była kiedyś zamożna i szczęśliwa. Ale w zabójstwie bogatej filantropki Rachel Argyle, matki pięciorga adoptowanych dzieci, oskarżony został adoptowany syn Jack.

Jednak półtora roku później pojawia się nowy świadek i wszyscy, służący i członkowie rodziny stają się podejrzani.

“Było dziesięć”, 2020

Było ich dziesięć. Źródło: Instagram

A pośrodku życia otacza nas śmierć…

Agatha Christie.

Nowoczesna adaptacja kolejnego arcydzieła Agathy Christie, nowego filmu opartego na wszech czasów kryminale Dziesięciu małych Indian francuskiego reżysera Pascala Laugiera.

Exit mobile version