Site icon GEO Polityka

Sytuacja na froncie dzisiaj 25 lipnya

Po długim czasie mamy ponad 35 uderzeń bojowych. Ukraińscy żołnierze trafili 9 pociskami artyleryjskimi wroga.

RBC-Ukraina informuje o tym Sztab Generalny ZSU na Facebooku.

Strażnicy ataku

Dzisiaj w nocy Federacja Rosyjska kierowała uderzeniem irańskich UAV typu Szahed na Ukrainie nr. Informacje można podać później.

W przeszłości wykończ wroga, wystrzeliwując 1 pocisk i 72 naloty, wystrzeliwując ponad 50 pocisków z wielu wyrzutni rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i osad.

Niestety, śmierć i obrażenia połowy dzieci i ludności cywilnej, ruina infrastruktury portowej i punktów składowania zboża w gminach Ukrainy, domów mieszkalnych.

Sytuacja na frontach

W obwodach Wołyńskim i Poliskim sytuacja operacyjna bez większych zmian.

Na Siwierskim i Słobożańskim na wprost nieprzyjaciel prowadził naloty w rejonie Gurjowa Kozaczoka i Piszczanego obwodu charkowskiego. Ostrzelali moździerze i artylerię ponad 30 osad, zokrema, a ogień spalił terytorium Pivnіchno-shіdnіshe Leonivka, obwód czernigiwski;

Seredina-Buda, Boyar-Lezhachі, Bіlopіllya, skhіdnіshe Ugroїdіv, pіvdenno-skhіdnіshe Popivka Region Sumy i Strilecha, Ogirtsevo, Bochkovo, Nesterna i Budarki Region Charkowski. Bitwa pod Terniwem, Wilszaną i Kislivką została zarejestrowana, a ostrzał artyleryjski i moździerzowy wroga został rozpoznany przez Krasne Persze, Figoliwka, Dvorichna, Zapadne, Kupjansk, Odradne, Kisliwka, obwód charkowski.

Bezpośrednio na Limańskim nieprzyjaciel prowadził naloty w rejonach Biłogorówki w obwodzie ługańskim oraz Lymanu, Jampola, Siwierska, Spirnego i Rozdoliwki w obwodzie donieckim. Ostrzał artyleryjski został rozpoznany przez osady Newsk, Biłogorivka, obwód ługański i Torsk, Verkhnokamyansk, Spirna, Rozdolivka, obwód doniecki, dno Orikhovo-Vasilivka, dno Ivanivka i tył Klishchiivka. Wrogiem był szef nalotów w rejonach Diliivka i Predtechino w obwodzie donieckim.

Ponad 10 osad zostało uszkodzonych przez ostrzał artyleryjski, wśród nich Klishchiivka, Chasiiv Yar, Kostiantynivka, Kramatorsk, Pivnichne, Nowy Jork, obwód doniecki.Atak artylerii wroga, nasi obrońcy skutecznie pokonali ataki wojsk rosyjskich w rejonie Pervomaisky. Wróg dowodził nalotami na Nowokalinowoj, Awdijewkę i Niewelskoj.

W tym samym czasie artyleria ostrzeliwała ponad 10 osad, zokrema tse Avdiivka, Lastochkino, Vodyane, Pervomaiska i Karlivka obwodu donieckiego.sk w rejonach krasnogorivka i marinka. Wróg strzelał do ponad 10 osad, w tym Krasnohorivka, Mar'ynka, Pobeda, Georgievka, Maksimilyanivka, obwód doniecki.

Bezpośrednio na Szachtarskoje wróg prowadził nieudane akcje ofensywne w rejonie Riwnopola w obwodzie donieckim. Zatrzymując się, 10. osada, Zokrem Tse Paraskovyvka, Novomikhailivka, Vogledar, Błogosławiony Donetskoi Klrsti. Szef nalotów w rejonach Malaya Tokmachka, Orikhova, Lobkovy Zaporoże.

Ostrzał artyleryjski został rozpoznany przez ponad 35 osad, w tym Nowodarivka, Levadnya, Stepov, Lobkov, Kam'yansk Zaporizkoy region; Burgunka, Lwów, Tiaginka, Mikilsk, Dnieprów, obwód Stanisława Chersonia i okolice Chersonia.

Godzina wody Siły obronne Ukrainy kontynuują operację ofensywną na prostych liniach Melitopola i Berdiańska, ustalając linie zasięgu.

– na przeciwlotnicze systemy rakietowe wroga. 3 szturmowe UAV wroga typu „Szahed-136” zostały zniszczone przez naszych obrońców.

Siły obrony kontrataku na grzbiecie do Kijowa zawiodły wszystkie „Szahedi”, ponieważ Rosja zaatakowała stolicę tej nocy, 25 lipca.

< p>Przeczytaj warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina na Telegramie.

Exit mobile version