Site icon GEO Polityka

Sytuacja na froncie dzisiaj 23 lipnya

Rosyjscy zagarbnicy dalej utrzymują swoją siłę na pięciu prostych liniach, trudno tam próbować bitew. Na jego rzecz przeprowadzono już 27 uderzeń wojskowych.

RBC-Ukraina informuje o komunikacie Sztabu Generalnego ZSU na Facebooku.

wszy 17 skrzydeł i dwie rakiety balistyczne. W wyniku działań bojowych siły obrony przeciwlotniczej zniszczyły dziewięć pocisków manewrujących.

Ponadto wróg przeprowadził 26 nalotów, wystrzelił 35 pocisków z wielu systemów rakietowych na pozycje naszych wojsk i osad oraz inną cywilizowaną infrastrukturę.

Sytuacja na froncie jest ciężka.

Wróg zaatakował główne bitwy na liniach Kupyansky, Limansky, Bachmutsky, Avdiyevsky i Marinsky, próbując stoczyć ważne bitwy. W krótkim czasie osiągnięto 27 uderzeń bojowych.

Na Wołyńskim i Poliskim sytuacja operacyjna nie uległa znaczącym zmianom. Nie ujawniono oznak formowania się grup ofensywnych. Mianowani opiekunowie Zgromadzenia Ustawodawczego Białorusi są oddelegowani do pilnowania rejonów kordonowych Ukrainy.

Na prostych liniach Siversky i Slobozhansky wróg przejmuje obecność Viysky. Szef nalotu w rejonie Pavlivka w obwodzie sumskim. Ostrzelali z moździerzy i artylerii 15 osad, strefę Timonowicze obwodu czernihowskiego; Seredina-Buda, Uhroydi, Yunakivka, obwód sumski i Kozacza Lopan, Budarki, lekarz weterynarii obwodu charkowskiego.

Na linii prostej Kupyansky ukraińscy żołnierze systematycznie zmniejszają obronę. Wróg kierował nalotem w rejonie Kucherivki w obwodzie charkowskim. Ataki artyleryjskie i moździerzowe zostały rozpoznane przez Figolivkę, Nowomlinsk, Dvorichna i Kislivka w obwodzie charkowskim.

Na wprost Limańskiego nieprzyjaciel prowadził nieudane akcje ofensywne w rejonie Torska w obwodzie donieckim. Szef nalotu w rejonie lasu Serebrianskiego w obwodzie donieckim. Ostrzał artyleryjski został rozpoznany przez osady Newsk, Biłogorivka w obwodzie ługańskim oraz Torsk, Verkhnokamyansk, Spirna, Rozdolivka w obwodzie donieckim.

Bezpośrednio na Bachmuckim, pod ciężkim ostrzałem artyleryjskim wroga, ukraińscy obrońcy skutecznie pokonali ataki w rejonach Bohdaniwka, Klischiivka i piwnichno-schidnyshe Orikhovo-Vasilivka obwodu donieckiego. Ponad 10 osad zostało uszkodzonych przez ostrzał artyleryjski, między innymi Bogdanówka, Iwaniwsko, Drużba i Nowy Jork w obwodzie donieckim Wojska rosyjskie skutecznie pokonały ataki wojsk rosyjskich w rejonie Awdijiwki i Niewelskoje. W tym samym czasie nieprzyjaciel ostrzeliwał ponad 10 osad w obwodach Awdijewka, Karliwka i Niewelsk Donieck.

Na linii Marinskiego Siły Zbrojne kontynuują ofensywę wojsk rosyjskich w rejonach Krasnogorówki i Marjnki. Wróg ostrzeliwał ponad 10 osad, między innymi Krasnohorivka, Katerynivka, Mar'ynka, Pobeda, obwód doniecki.

Bezpośrednio na Szachtarskoje nieprzyjaciel prowadził nieudane akcje ofensywne w rejonie Nowomichajlewki i kierował nalotem w rejonie Blagodatnego Doniecka. Strzelali do ponad 15 osiedli, Zołota Niva, Prechistivka, Wugledar, Błagodatne obwód Donieck.

Na prostych Zaporickich i Chersoniu, wróg zoseredzhuє głównym zusillya na zapobieganie dalekiej penetracji naszych wojsk. W takim przypadku, bezskutecznie, spróbuj dowiedzieć się, jaka jest sytuacja w regionie Chronionego Zaporoża. Szef nalotów na rejony Malaya Tokmachka i Nowodaniliwka w obwodzie zaporoskim oraz Antoniwka w obwodzie chersońskim.

Ostrzał artyleryjski rozpoznano w ponad 25 osadach, między innymi w Nowodarijiwce, Gulyaypole, Gulyaypilsk, Novoandrivka, Stepov Zaporizkoy region; Illinka, Kamjansk, obwód dniepropietrowski; Antoniwka, Gawriliwka, Nowoberysław, Republika Chersoniu, obwód Chersoniu; a także Yaselka, obwód mikołajowski.

Siły ofensywne

Wodnochas, Siły Obronne Ukrainy kontynuują operacje ofensywne na Melitopolu i Berdiańsku na liniach prostych, konsolidują się na liniach zasięgu, dowodzą umocnieniami ogniowymi artylerii Lenih celują wroga, nadchodzą w walce przeciwbaterii.

Nadzvichaynі podії

Rosyjscy okupanci nadal plądrują pokojową ludność, przynosząc zboże pokojowym obywatelom Ukrainy. Tak więc w osadzie Priszib w obwodzie zaporoskim, na terenie przedsiębiorstw rolniczych, za pomocą lokomotyw spalinowych rosyjscy okupanci przewożą dużą liczbę zabytkowych wagonów z różnymi rodzajami zbóż. Tak więc ukraińscy obrońcy znaleźli kilka możliwych do rozmieszczenia UAV na poziomie operacyjno-taktycznym.

Ulepszenia oddziałów rakietowych i artylerii uderzyły w jeden obszar siły roboczej wroga, atakując ten sprzęt wojskowy wroga, pięć artylerii

Terminal i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą, czytaj na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version